Izolační přizdívka k vepřovicím

Od: Datum: 17.04.16 17:43 odpovědí: 8 změna: 18.04.16 19:06

Na obvodové zdi komory jsem otloukl zpuchřelou omítku a objevil zeď z vlhkého vepřovicového zdiva na kamenné neizolované podezdívce. Chtěl bych k této zdi udělat izolační přizdívku. Ve vedlejší místnosti je udělaná z cihly duté (dvouděrová)Pk-CD na kant 2 http://www.stavebniny-uhli-bi…abidka/zdici-material/cihly/. Existuje něco tenšího nenasákavého?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: janm*
Datum: 17.04.16 18:14

Zdravím

Tak jsou-li vepřovice vlhké nejlépe by bylo zeď podřezat (hydroizolaci na kamenný základ pod vepřovice) a potom možná ani žádná izolační přizdívka nebude potřeba, suchá vepřovice má velmi dobré tepelněizolační vlastnosti a umí poskytnout velmi dobré hygienicky příjemné klima v interiéru...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.16 18:33

To nemohu, protože tyto vepřovice se po vysušení rozpadají !

Od: janm*
Datum: 17.04.16 19:29

Na povrchu snad, ale jinak, vepřovice se podřezávají úplně běžně a jsou z toho bez problémové suché domky...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.16 19:33

Já dával na vepřovice hliněný pačok , začínal jsem hodně řídkým, téměř vodu a postupně hustější. Následovala hliněná omítka, kterou jsem buď rovnou zatočil, nebo "naštukoval" hliněným štukem. Poté vápenný pačok, a následně malba vápnem, případně klasické hlinkové nátěry.

Další variantou je napuštění vepřovic rovnou vápenným pačokem, kdy se opět začíná hodně řídkým a postupně se zahušťuje. Následně nahození čistě vápennou omítkou.

Jinak vepřovice se po vysušení rozpadali i mně, je to dáno částečně zvětráním materálu, částečně tím, že povrchová vrstva není utažená, respektive původní povrch vepřovice se oddělil s opadem původní omítky.


doplněno 17.04.16 20:25:

http://www.fermacell.cz/fermacell-powerpanel-h2o.php je tenčí a nenasákavý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 17.04.16 19:35

Vepřovice můžete bez problému nahazovat i klasickou vápenocementovou omítkou žádný problém, s klasickou omítkou stojí domky z vepřovic staletí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.16 19:40

Potřebuji řešit izolační přizdívku a ne podřezávat a ani sanační omítku ! Potřebuji vlhkost nechat ve vepřovicích !

Od: janm*
Datum: 17.04.16 20:01
Jak myslíte, vepřovice lze kombinovat téměř s čímkoliv, cihlovina (pálená, plná ale třeba i ty duté cihly) je odzkoušená, vlhkost, záleží jak moc, mírně vlhká vepřovice funguje v podstatě bez problémů...Sousedka to má kupříkladu udělané tak že má před zdí udělanou předstěnu ze sádroše, byl jsem u ní, vnitřní klima suché zdá se že je to ok, osobně se mi tento způsob moc nelíbí..., dávám přednost klasické pevné omítce, ale možná byste měl trochu víc popsat "co a jak máte" a "čeho chcete dosáhnout"...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.16 19:06
avatar

bulíku, pokud věříte tomu, že potřebuejte vlhké zdivo, je naprosto jedno, z čeho uděláte přizdívku. Klidně můžete zdít z příčkovek 6cm, hurdisek 6cm, příčkovky 4cm, ytongu či porfixu 5cm, zkrátka spoustu materiálu vhodný na přizdění.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.