Renovace kuchyňské linky

Od: Datum: 17.04.16 15:29 odpovědí: 3 změna: 17.04.16 19:21

Dobrý den,

ráda bych si obnovila starší bílou kuchyňskou linku.Potřebuji však poradit, zda je snazší linku natřít lakem /a potom jakým, když chci zachovat bílou?/ Nebo je jednoduší ji potapetovat? Jestli máte s něčím podobným zkušenost, poraďte prosím . Za odpovědi předem moc děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.04.16 15:36
avatar
Ten nátěr je až to úplně poslední. Aby to k něčemu vypadalo, je potřeba to sundat, přebrousit a pak nejspíše přetmelit a opět brousit. Teprve potom se může začít natírat, lépe ovšem stříkat bílá barva. První vrstvu opět přebrousit a potom teprve konečnou vrstvu.
Rozhodně to nedělej, že si koupíš barvu a hned to začneš štětkovat. Zvláště bílá barva je potvora a každá sebemenší nedokonalost v podkladu je strašně vidět.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.04.16 15:48
avatar

A z jakého materiálu tu vaši linku máte?Pokud je dřevěná, určitě bych ji natřela ,ale vy ji zřejmě budete mít z lakovaného laminátu, takt to bych vám doporučila samolepící omyvatelnou tapetu.Na lakovaný povrch se barva špatně nanáší, musel by se jemně zdrsnit, ale stejně by pak byl při běžném používání lehce poškrábatelný.


doplněno 17.04.16 16:14:

V případě dřevěné linky byste musela renovaci provést tak,jak vám to přesně popsal jenyk

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.16 19:21
avatar

Starou bílou kuchyňskou linku jsem renovoval nátěrem.Nebyla dřevěná,ale jen z laovky,kryté SOLOlitem.Aby byl nátěr perfektní,nejprve jsem dvířka odstrojil(kování)a přebrousil.Případné škrábance i poškození jsem vytmelil tvrdým polyesterovým tmelem.Po zatvrdnutí opět přebrousil.Pak přišel na řadu základní bílý nátěr.Po zaschnutí opět přebroušení.Na povrchov email jsem použil nestékavý tixotropní email ,ten má tu vlastnost,že niveluje případné tahy štětce.

Pak jsem dvířka nastrojil kováním a natíral skříňky.Tam není potřeba takové pečlivosti,protože většina skříňky není viditelná.

Mám zkušenosti i s tapetováním skříněk i jiných komponent v kuchyni.Vyplatí se použít tapetu DC-FIX typ DOOR-což je tapeta určená na dveře,je dvojnásobně silnější,než běžná tapeta,tedy i odolnější.Je s ní i lepší práce,nevytlačují se prachová zrna .Pro laika je práce s tapetou jednodušší,jako lakování.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.