Co se u nás děje

Od: Datum: 17.04.16 10:39 odpovědí: 16 změna: 17.04.16 19:28

Bydlím ve staré zástavbě v 1. patře. Někde v domě je nějaký zdroj hluku, v bytě je slyšet velmi tiché hučení jakoby od motoru, vždycky to na chvíli přestane a pak zas. Celý den. Mám pocit, že mně z toho brní celé tělo. V kuchyni je to nejhorší.

Stěhovala jsem postel po celém pokoji, protože jsem se pořád v noci budím a ráno jsem jak praštěná. Na některých místech jsem měla pocit, jako když drnčí ta postel (dřevěná).

Dneska jsem spala v rohu místnosti na zemi a tam jsem se nebudila. Hučení jsem vnímala, ale dalo se usnout.

Můžete mi někdo říct, co se tam děje? Nízkofrekvenční nebo jaký zvuk? Nějaké vlnění, a jaké? Jaký to má vliv na zdraví? (Počítám, že kladný určitě ne.) Hluk můžu eliminovat chrániči, ale to drnčení ne.

Jsme tam měsíc. V předchozím bytě jsem spala jak dřevo.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dylin
Datum: 17.04.16 10:57

Dobrý den, jestli je to v kuchyni nejhorší, tak to nejspíš bude kompresor u ledničky. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.16 11:04

To není naše lednička. To je něco někde mimo, možná v sousedním domě, řekla bych, že se to nese zdmi (vibrují) a od nich vibruje vzduch. A já. Nevím, jak to fyzikálně pojmenovat (jaké vlnění, jaký zvuk, vibrace atd.)

(Kéž by to bylo naší lednicí!)

Datum: 17.04.16 11:09
avatar

Píšete, že to není VAŠÍ lednicí. Předpokládám tedy, že tam nebydlíte sama. A ten druhý člověk má to samé, nebo to vibrování cítíte jenom Vy? A když položíte dlaň na zeď, tak opravdu cítíte nějaké vibrování? Je to divné a docela bych se toho bála.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.04.16 11:31

Se synem, ten to neslyší. Ono to není nijak nahlas, spíš než slyším to vnímám.

Na zdi nic necítím, ani nic neslyším.

(Hlavu jsem zkoumala jako první, jestli nemagořím - hlavou to není.)

Datum: 17.04.16 15:02
avatar

Tak to je fakt divné. Já bych si tam na noc vzala na zkoušku třeba kamarádku, nebo někoho, komu důvěřujete. Jenomže by to chtělo nic jí neříkat, abyste jí neovlivnila a to bude z toho to nejtěžší. Já osobně bych to asi nevydržela a vykecala jí o co jde a pak bychom obě seděly vyjukané a čekaly až to začne :-D a to je blbé. Jestli ale nejste jako já a vydržíte mlčet, tak je to myslím ten jediný možný krok zjistit, jestli to tak působí jenom na Vás, nebo jestli to cítí i ostatní. Váš syn bude asi ještě malý a třeba si to ani neuvědomuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.16 12:57
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.04.16 18:48

Díky, tohle přesně cítím. Kde bydlím, to je takový dost zvukonosný dům. Zní to jakoby clým domem. Předtím, kde jsme bydleli, slyšeli jsme třeba bouchnout dveře, ale jen z jednoho směru.

(Jinak ta diskuze pod článkem je výživná.)

500 m od nás je matějská, my jsme na kopci nad ní. Taky mně napadlo, jeslti to nejsou jejich generátory, jenže silnější to je v místnosti dál od pouti.

Podle ulice pod svahem jezdí vlak, a ten je naprosto v pohodě. Motorák.

Datum: 17.04.16 11:38
Pokud to nikdo jiný neslyší, pak je chyba na vaší straně. Co návštěvy,ostatní členové rodiny? Slyší to?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.16 11:48

Dcera něco zaznamenala, morče nic neříkalo.

Nejlépe to jde zaznamenat v prostředku místností.

Domnívám se, že někde se něco otřásá a nese se to stěnama. Potřebovala bych to fyzikálně pojmenovat.

Od: pt®
Datum: 17.04.16 11:47
avatar

Myslím si, že určitě existují nějaké přístroje, které by dokázaly ty vibrace změřit a následně určit původ. Možná se tu objeví někdo z rádců, kdo se v technice vyzná...:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.16 11:51

Dobrý den, ani si nedovedete představit, jak vás chápu. V dnešní době je plno jakýchsi hluků, kterých si normální člověk ani nevšimne, ale citlivější tím neustále trpí. Nemá někdo v domě nějakou provozovnu s klimatizací - kamarádka třeba bydlí v domě, který je asi 3 km od průmyslové zóny a tam je neustále slyšet vrnění od jakéhosi chlazení - syn úplně v pohodě a ona, která tam jednou spala, protože rekonstruovali ložnici, tak si myslela, že se zblázní. Sama jsem si to šla poslechnout, při úplném klidu fakt hrozné. Zkuste se dopídit zdroje hluku, ale rovnou vám řeknu, že náprava bude velmi problematická, protože hluchoni se sníženým citem to naprosto nepochopí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.04.16 12:21
avatar

jj, pračka vzduchu. Nemá ji někdo nad vámi?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 17.04.16 12:43

Dobrý den,myslím jestli někdo v okolí nemá tepelné čerpadlo.To není u kotle ale v hloukovém vrtu a je to také na vytápěníTo hlavně v noci je slabě slyšet v intervalech.Chvíly hučí,chvíly je ticho a v noci je to nepříjemné.Já to tady mám to samé ale nemusí to být v těsné blízkosti.Také jsem zatím nevypátral kdo to má.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.16 18:53

To asi nebude, tohle je 100 let stará zástavba. Všechno 4-5 patrové činžáky.

Leda že by na dvorku něco, je tam pár nízkých budov.

Od: fyfa
Datum: 17.04.16 19:28

i ve staré zástavbě může být na okně nebo uvnitř klimatizace.Může to být lednička za zdí,pračka.Nejaká elektrocentrála.Nebo blbý zvyk řidičů nákladních aut nechat běžet motor dlouho před jízdou než vyjedou.Brum motoru nákladáku nebo stavebního stroje je slyšet hodně daleko.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.16 13:23
avatar

Četl jsem -
ten dům nebo základy domu mohou být našponovány jako ladička piána nebo kytary. Ta se také sama rození když klepnete na nějakou stunu, byť je na druhé straně místnosti. Zvůk může mít i velmi nízský neslyšitelný kmitočet, který může způsobovat napříkald několikatunová turbína. Ladička v podobě domu (našponované zdi, či základy domu jak struna) může zachytit nizké frekvence velmi těžké turbiny x km daleko. Vibrace turbiny nemusí jít napřímo ale klidně i z podloží pod elektrárnou. Hledal příčinu v konstrukci domu, i když zdroj bude někde opodál.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.