Instalace folie pod vatu v podkroví

Od: Datum: 16.04.16 09:26 odpovědí: 4 změna: 16.04.16 13:03
Dobrý den,
chci se zeptat, zda existuje nějaká norma či nařízení, jak má vypadat skladba vložené izolace mezi krovy. Když provedu zateplení staré střechy, kde není pod taškou parotěska, je lepší nedávat ani parozábranu pod izolaci do interiéru? Když mám takhle hotový podkroví u nově koupeného starého domku, jaký zvolit nejlepší postup, pokud nechci ničit sadrokartona v podkroví,ale chci novou střechu? Vyndat izolaci a udělat ji nově nad krokvemi?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vilik
Datum: 16.04.16 11:06
Když nemáte parorěsku, tak správně bude zničit sádrokarton nebo udělat zespodu nový s vloženou parotěskou. Zvrchu lze vložit paropropustná po sejmutí krytiny a latí. Pokud to už budete dělat, tak můžete vrstvu
izolace zvýšit. Ať odspodu, v tom případě má odpovídat v určitém poměru vrstvě horní, nebo zvrchu, například úpravou krokví. Nebo jak píšete, udělat izolaci po sundání střechy zvenku.
Když folie nedáte, riskujete zatečení, srážení páry v izolaci, nefunkčnost, plísně, zničení konstrukce.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.04.16 12:21
Děkuji za reakci, ano s tím tak nějak počítám, jen by mě zajímalo, z krátkodobého hlediska, než nešetřím na novou střechu,lepší nedávat ani do interiéru folii,když není pod taškou, abych neuzavřel izolaci jen z jedné strany.
Od: vilik
Datum: 16.04.16 12:54
Já si troufám tvrdit, že parotěs je důležitější než paropropustná. Přeci jen, pokud je v pořádku střecha, nezateče vrchem nic nebo jen málo, to se odpaří. Ale důležité je zamezit průniku páry zevnitř obývaného prostoru, aby se zbytečně nedostávala do vaty vlhkost, která tam být nemusí.
Ty folie mají rozdílnou právě schopnost pouštět páry, zespod musí projít míň, než je schopná vrchní folie pustit dál nahoru, ale zároveň ta vrchní umožní stéct zahnanou vodu mimo vatu pryč. Takže opakuju, pokud střechou neteče, vrchní paropropustná, sloužící jako pojistná proti zatečení, by ani nemusela být.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.16 13:03
Ok děkuji velice.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.