Ohřev vody v Baxi Nuvola 3

Od: Datum: 15.04.16 20:05 odpovědí: 0
avatar

Dobrý večer,

potřeboval bych poradit s kotlem Baxi Nuvola 3.Předem řeknu,že dnes u mě byl servisák na kotel. Kotel vyčistil a proměřil,vše OK.Dle servisáka je vše v pořadku.

Můj problém je,že když z vestavěného zásobníku odeberu vodu,tak kotel začne ohřívat vodu .Dle dyspleje se ohřívá na 85 stC ,ačkoli mám nastavenou teplotu vody na 55st C .Jakmile je teplota na 75 st.C ,tak pojišťovák ( alespoň podle mě to je ,je tam na kolečku napsáno 1,5 bar) přepustí vodu.Vím ,že tohle kotel nedělalNikdy vodu nepřepustil,nebo teda určitě jo,ale nikdy ve sklepě nebyla voda.Nyní ,když napustím vanu ,cca 180 l, tak vyteče cca 3 deci vody.Je to normální? Chápu,že když ohřívám vodu,tak se zvedne tlak v zásobníku a tím dojde k rozpínání vody.Možná by stačilo pootočit s kolečkem ,aby pojišťovák přepouštěl při vetším tlaku,ale nerad bych aby se to rozervalo.

Poprosil bych o radu co s tím,jestli se s tím někdo nesetkal.Děkuji


doplněno 15.04.16 20:20:

Omlouvám se je tam 8 baru,50 kW


 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.