Výměna oleje v sekačce

Od: Datum: 14.04.16 09:21 odpovědí: 8 změna: 14.04.16 19:45

Jak vyměnit olej u sekačky na trávu když tam není vypouštěcí šroub? dík.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.04.16 09:23

A díval jste se pod kryt? Mě také tvrdili že není a pod krytem byl. Jinak pokud by opravdu nebyl, čemuž nevěřím, prodává se sada na výměnu oleje, taková plastová násavka.

https://www.google.cz/?gws_rd=ssl#q=sada+na+v%C3%BDm%C4%9Bnu+oleje

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.04.16 09:26
Že by nebyl? Možné je dnes vše napadá mi jedine povolit dole na motoru víko - vanu motoru nebo sehnat odsávačku oleje
Co je to za typ sekačky?

Datum: 14.04.16 10:17

Ahoj.

Tak jsou dvě možnosti. Jedna je, že motor je dvoutakt a olej se nemění. Ta druhá je to, že je ten spodek motoru zaflákanej trávou a ten výpušťák prostě pod tím není vidět.

Datum: 14.04.16 10:33

On ten ventil může být schovaný, zakrytovaný a není vidět ze spodku sekačky. Sundat nůž, odkrytovat a tam bude.Většinou vnitřní čtyřhran.Alespoň u mých sekaček to tak bylo.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.04.16 12:32

mám Husqvarnu, celý návod jsem prostudoval a vypouštěcí šroub našel. Bohužel výrobce sekačky motor tak zastavěl, že se němu nelze dostat. Řeším to jako všichni sousedi. Vyjedu komplet benzín, ještě teplou otočím vzhůru nohama a nechám celý olej vytéct do kbelíku otvorem pro plnění.

Nelíbí se mi to, ale nejde to jinak. Dělám to tak už cca 6let.

Od: cicko
Datum: 14.04.16 15:20

Jste si jist, že je tam vůbec nějaký olej?

Datum: 14.04.16 17:19

některé malé motory od BaS skutečně šroub nemají záleží dle typu a vyměnít se dá tak že zahřejete sekačku otevřete nalevací otvor pro olej a vylejete olej nalevacím otvorem ale musíte otáčet tak aby vám zůstal vzduchový filtr nahoře aby se nezalil karburátor a sání olejem tak to zedvakrát opakovat aby jste vylil všecko a pak jen nalít novou nápln

Datum: 14.04.16 19:45

Jednoznačně dejte typ sekačky...jinak můžeme hádat...a že tam není vypouštěcí šroub na olej? Divné...tak tu sekačku a a typ motoru...zespodu bývá ten šroub schovaný v odlitku, mívá i čtyřhranný otvor 1/4", hledejte zespodu...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.