Správná tepelná izolace vrchního betonu podla

Od: Datum: 01.05.16 20:50 odpovědí: 4 změna: 10.05.16 12:57

Dobrý den,

budu dělat v koupelně teplovodní podlahové vytápění.

Klasické složení podlahy - viz ilustrační obrázek. Podkladní beton, hydroizolace,polystyrenová tepelná izolace, topné potrubí, vrchní beton, dlažba. Okolo vrchního betonu bych udělal dilatační pás.

Zdá se mi že tam vzniká docela velký tepelný most - vrchní beton není odizolován od zdi (zeď je venkovní), dilatační pás je velmi tenký. Dům je zateplený, ale v úrovni poldahy je akorát sokl, který není zateplený a jeho zateplení bude dost problematické. Šlo by mezi zeď a vrchní beton vložit např. 10 cm široký polysyteren? Nebude problém s idilatací? Přilepí se na něj dlažba, nepraskne nic? Nebo tam dát aspoň Ytong lambda?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.05.16 22:48
avatar

Můj názor. Bál bych se, že dlažba praskne pokud někdo dupne u zdi. Nebo stačí jen pračka když bude ždímat.
Pojďme se raději bavit o tom jak zateplit ten sokl.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: res
Datum: 02.05.16 08:32

ano, ale i když zateplím sokl tak je zde možnost že teplo z horního teplého betonu unikne přes zeď svisle dolu do podkladního studeného betonu a do země. Tam není taková zima jako venku, ale je to také únik tepla. ,

10 cm je asi moc, ale 5 cm by mohlo jít, ne?

Datum: 02.05.16 08:47
avatar

res, nevím, jak máte zatepleno obvodovou zeď, ale zde řešíte malinký tepelný mostík, jinde jich máte (asi) daleko více, viz Váš sokl.

Tak jak radí Kejikl, zaměřete se na zateplení soklu, nikoliv na vnitřní zateplení 10cm. Pokud se rozhodněte přesto, dát vevnitř izolaci, dejte 2 cm Koolthermu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.05.16 12:57

Dobrý den,

pokud obvodová stěna nemá dostatečné tepelně izolační vlastnosti tepelný most bude vznikat celoplošně a ne jenom v oblasti podlahy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.