Podílové vlastnictí

Od: Datum: 13.04.16 18:01 odpovědí: 3 změna: 13.04.16 21:44

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Vlastním 1/5 domu s příslušenstvím, otec 2/5 a jeho žena také 2/5. Jedná se o to, že otec i jeho žena žádali u OÚ o pokácení stromu, který roste u domu. Já vzhledem k tomu, že jsem účastníkem řízení jsem podal svůj nesouhlas. I přesto napsala paní z OÚ, že pokácení povoluje. Je možnost odvolání proti rozhodnutí a nějaká možnost pokácení stromu zabránit? Popřípadě kam a jak se odvolat? Děkuji Michael


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 13.04.16 19:03
avatar

Dobrý den, jste účastníkem řízení, tak jste dostal asi vyrozumění - tam není uveden termín a možnost odvolání? Má ta paní z OÚ (patrně z odboru životního prostředí) nadřízeného a zkoušel jste jednat s ním? Proč bráníte pokácení stromu a tím evidentně zhoršení vztahů spoluvlastnických i v rodině? Je ten strom v dobrém stavu, či ne? Zdravím!

doplněno 13.04.16 21:17:

michael - myslím, že v tom písemném rozhodnutí bude poučení o odvolání. Těžko říci, zda to má smysl, resp. oč Vám přesně jde. Můžete požadovat (zařídit si) posudek znalce přes dřeviny a dokázat (třeba), že strom je OK a neohrožuje dům. Ovšem, bude Vás to stát nějaké peníze a výsledek není jistý. Hlavně si rozmyslete, oč Vám jde - může to být "šprajc" vůči otci a jeho paní nebo jiný důvod (ekologický nebo citový=?). Jste spoluvlastníci, tak i do budoucna musíte spolupracovat a dohadovat se (dohodnout se).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: michael
Datum: 13.04.16 20:22

Děkuji za reakci. Dnes mi pani na OÚ dala nahlédnou do rozhodnutí s tím že ho zítra odešle.Z domu jsem byl nucen se odstěhovat poté co otec přepsal část domu na jeho novou manželku. Po dobu kdy jsem tam bydlel se nesměl strom pokáce s tím že si to pani nepřeje.Ted když už má strom korunu nad domem z mého pohledu nebrání a neohroužuje dům.Strom údajně ohrožuje stavbu,tvrdila paní z OÚ(živ.prost.). Nemyslím si.

Od: uska®
Datum: 13.04.16 21:44

Odpověd mimo dotaz. Nemáte už věk na to, abyste se osamostatnil a nebydlel s rodiči/ rodičem? Určitě ano, nedělejte zbytečnou zlobu mezi vámi. Co třeba si nechat vyplatit podíl na domu?A tím si váš otec i vy zařídite život podle svého. Co si přát více?

Nebo dle vašeho podílu pravidelně přispíváte na veškeré poplatky a opravy na domě? K čemu ten podíl máte, když se s rodinou nesnesete?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.