Jak poznat že nemusím platit alimenty

Od: Datum: 13.04.16 14:18 odpovědí: 8 změna: 13.04.16 19:59

Výživné (obecně také alimenty) nejčastěji představuje peníze, kterými má rodič povinnost přispívat na potřeby svého dítěte, pokud není schopno samo se živit. Jsem rozvedený , s dítětem nežiji soudně mi bylo uloženo placení alimentů , jak poznám že dítě je soběstačné?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 13.04.16 14:23

Vy máte povinnost platit, co určí soud. Zda je díte soběstačné, pozná zase jen soud.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 13.04.16 19:59

HK, tak to tedy rozhodně nikoli. Soud nic poznávat nebude. Ten nastupuje až v případě sporu. Jinak se alimenty soudně neukončují. Není žádný důvod. jen při sporem. To by se soudci museli z takového řešení jasných věcí zbláznit !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 13.04.16 14:25

Poznate to tak, ze si date u soudu zadost o revizi alimentu. A soud bud rozhodne platit dale nebo neplatit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.16 14:27

Podle me jsou dulezite papiry. At ti matka nebo dite ukaze papir o tom, ze skoncil skolu nebo ji pokracuje a ze je na uradu prace nebo ze je nekde zamestnan. Pokud porad studuje a nema vedlejsi prijem, musis ho do 26let zivit alimentama. Jinak ho alimentovat nemusis a je sobestacny, i kdyz je na UP a i kdyz nedostava podporu v nezamestnanosti. Holt si musi zajit na socialku a dostane hmotnou nouzi (2,500kc).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 13.04.16 15:17
Pokud se nepletu, tak hranice 26 let neplati.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.16 15:09

Není to tak, že zletilé dítě má samo oznámit plátci alimentů, že už na ně nemá nárok? Co kdyby se ten, kdo pobírá alimenty neoprávněně vystavoval nebezpečí, že bude mít problém kvůli podvodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: planetka*
Datum: 13.04.16 18:00

O ukončení placení výživného může rozhodnout pouze soud, kdy se zkoumá, zda je dítě schopno se uživit samo. Jedná se o jednu větu v zákoně, která vyvolává mnohé diskuse. Schopnost samostatně se uživit je u dítěte soudem zkoumáno v širších souvislostech, přičemž je nutné posoudit mnohé faktory, kdy ačkoliv případy na první pohled vypadají obdobně, skutkové okolnosti byly určitým způsobem rozličné, a proto došlo i k odlišnému rozhodnutí.
Dítě chodí na brigádu, nepotřebuje alimenty
Dítě studuje vysokou školu, občas si přivydělává na brigádách a jezdí na zahraniční pobyty. Rodiči by se mohlo zdát, že když dítě je schopno si ve městě zajistit brigádu a ještě k tomu cestuje, je schopno se uživit samo a tudíž není nutné již platit výživné.
Úvaha rodiče je nesprávná, občasné brigády s ohledem na přípravu na budoucí povolání a s tím spojené zahraniční pobyty, jenž zlepšují předpoklady pro vzdělanost nejsou důvodem pro neplacení výživného ze strany rodiče.
Dítě dostalo darem byt, dům, pozemek či jinou neovitost, nepotřebuje výživné
Dítě studuje vysokou školu a dostalo darem byt. Rodič je přesvědčen, že dítě má byt prodat, následně bude schopno se samostatně uživit a rodič již nebude povinen hradit výživné.
Samotné darování bytu nezakládá domněnku, že dítě je schopno se samostatně živit a nelze po něm spravedlivě požadovat prodej bytu, jenž je v jeho vlastnictví.
Hranice 26 let - konec placení výživného?
Dítě dosáhlo věku 26 let a stále studuje, rodič je toho názoru, že hranice věku 26 let má rozhodující vliv pro ukončení vyživovací povinnosti.
Hranice věku 26 let není pro existenci vyživovací povinnosti absolutně podstatná, vychází se stále z otázky, zda je dítě schopno se uživit samo v souvislosti v daném případě s přípravou na budoucí povolání.PROTO PODEJTE U SOUDU ŽÁDOST O REVIZI VÝŽIVNÉHO (Alimenty).Jak zde Vám už někdo radil..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 13.04.16 19:57

Je to na dítěti a na vás. Na soud se nespoléhejte. Jakmile dítě skončí soustavnou přípravu na zaměstnání, ukončíte placení výživného. Pak by v případě problémů bylo na dítěti aby doložilo takovou přípravu. Když by vás chtělo soustavně ždímat, určitě vám neřekne nic o ukončení studia. Tíha důkazů by byla na vás. Čekat na soud může znamenat měsíce placení výživného, které vám nikdo nevrátí.

A k ukončení placení výživného soudem jen dodávám, že ještě nikomu nepřišlo rozhodnutí o ukončení placení výživného z důvodu dokončení studia dítětem. To jen tady někdo má představu, že soudy budou asi hlídat opodstatněnost výživného.

Tak to nefunguje. Jakmile povinný zjistí ukončení studia, ukončí platbu výživného a konec. Všichni to tak měli.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.