Vchodové dveře

Od: Datum: 13.04.16 13:06 odpovědí: 8 změna: 14.04.16 13:46

Dobrý den, ahoj,

rád bych požádal o tipy na nějaké osvědčené vchodové dveře do domu. Rekonstruuju dům a do podkroví si budu dělat samostatný vchod. Na chodbě nebude žádné okno, takže potřebuju, aby byly dveře prosklené, ale přesto měly dobré izolační vlastnosti, protože na chodbě není radiátor.

Předem děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 13.04.16 13:09

Vchodové dveře nedělejte prosklené.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.04.16 16:51

Proč jste proti proskleným dveřím?

Datum: 13.04.16 17:01
Proč ne prosklený? Trojsklo Conex a není sebemenší problém. Jen to by chtělo alespoň 78 mm tloušťku dveří, případně 88 mm a to když chytne průvan a praští s tím, tak se oklepe celej barák.

Od: vilik
Datum: 13.04.16 17:46
Trojsklo může mít lepší izolační vlastnosti než plná výplň. Přesto bych čiré sklo nedal, protože je vidět dovnitř. A nějaké průsvitné mi zase vadí proto, že by mohlo svádět k poškození, navíc je hned jasné, že chybí kovová výztuž, což u plného křídla není hned zřejmé. Zloděj profík se ale stejně dostane dovnitř vždycky.

Od: jmlc®
Datum: 13.04.16 17:55

trojsklo má velmi často lepší izolační vlastnosti - výplň je většinou jen plech nebo nějaký plast a pěna...

Mám několik let hlavní dveře s trojsklem - uvnitř je sklo "kůra" - tj. obrys je vidět, ale nevidíte skrz.

V běžných velikostech není problém - plastová, euro, hliník... záleží na ceně a finančních možnostech. V případě větších než standardních rozměrů doporučuji jedině hliník !

Plastové dveře 110cm x 220cm se mi po 5ti letech zkřivily.

doplněno 13.04.16 19:02:

Já mám okna plastová od Gromathic - servis a montáž na jedničku, ale ten projekt s vchodovými dveřmi mne dost naštval - vše šlo, ale jak jsem chtěl ty dveře - nebyl problém, bohužel s reklamací po 4 letech (záruka 5 let) problém byl.. tenkrát se to nevědělo atd...

Další dveře mám od firmy pramos - med kolem huby před podpisem a úhradou... dodání o 3 týdny později, vadná instalace (vybourání a nová montáž dveří v lednu !) tj. dveře poškrábané... a co si od nich vezmu? Nic - můžu jen sdělit fakta k jejich postupu a vyjádření...

U otce jsme vyměnili okna+dveře firmou Oknostyl - vše podle smlouvy a bez jediné výhrady.

Ve finále musíte mít štěstí na montážníky - výrobky jsou snad všechny stejné... - můžete si uvést do smlouvy, že požadujete montáž firemním montážníkem s dlouhou praxí ..., ale ani praxe v oboru nemusí znamenat kvalitu.

Datum: 14.04.16 13:27

Děkuju za konkrétní zkušenosti.

Snad vyberu dobře.

Datum: 13.04.16 18:19

Ty dveře budou ze dvora a navíc v patře, povede k nim exterierové schodiště, takže se zloděje moc nebojím. A že bude vidět dovnitř mě taky příliš netrápí. I když asi spíš zvolím nějaký to "zprzněný" sklo, co je průsvitný, ale ne průhledný.

Máte nějakýho konkrétního výrobce?

Od: uska®
Datum: 14.04.16 13:46

Mám dvoje celoskleněné( dvojsklo) vchodové dveře od firmy Pramos dělané na zakázku zároveň s okny. 3 roky slouží bezproblému. Doporučují dávat celoskleněné dveře na jižní stranu. To byla jejich podmínka, jinak by snad neposkytli záruku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.