Jak očistit víko Remosky

Od: Datum: 12.04.16 18:18 odpovědí: 9 změna: 14.04.16 14:15

Dobrý podvečer, poradil by někdo jak a čím očistit víko Remosky z nerezového plechu? Zkoušela jsem houbičkou, tou drsnou stranou, ale poškrábala jsem ji trochu. Napadlo mě ji nechat zahřát a pak něčím vyčistit, ale čím (samozřejmě bych ji vytáhla předem ze sítě), předem děkuji za rady, L.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ocasekmakan
Datum: 12.04.16 18:48
Jestli od napecenin tak pripravkem na grily
Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.04.16 18:57

To se mi nikdy nepodařilo, stejně tak, jako zcela vyčistit troubu. Teď mám tu novou remosku a ta se čití fantasticky.

Datum: 12.04.16 19:09

Většinou je to způsobeno naprskanou šťávou na horký spodek poklice. Řešíme to jemnou drátěnkou, která nejen očistí kov, ale i sklo remosky. Jen pozor na vodu, při použití pouze stahovat mokrým hadříkem.

Ohodnoceno: 1x

Od: liduli
Datum: 12.04.16 19:48

Strejci děkuji za radu, jde to také z vrchní strany? Mě se jedná o to víko z vrchu, jsou na něm hnědé skvrny.

Od: martta
Datum: 13.04.16 07:23

u nás v Kolíně to kupuji v drogerii u Blažka a řákáme tomu vlhčené houbičky. Měla jsem také remosku asi z r. 1980 ve stavu,no raději to nepovím. Těmito houbičkami jsem tuto remosku tehdy vydrhla zvenku i zevnitř,víko i mísu. Jsou to takové jako vyfotil strejc. Krásně jsem s nima vydrhla i tlakáč kukta,maďarský stříbrný,starý také tolik let. Jen tyto houbičky nenamáčet jen pár kapek. Mají v sobě nějaké čistidlo. Vyzkoušej,stojí pár korun

Datum: 12.04.16 23:11

Tazatelka se ptá, na nerez víko vysokého lesku. To poškrábe i drsnější strana houbičky, natož jemné drátky. Mám stejný problém, taky jsem už víko poškodila houbičkou a nevím, co s tím. Zahnědlé kapky nešly vyčistrit ani spec. prostředkem na nerez. Kdysi to matka čistila nějakým jemným vápnem, musím se zeptat, jak se to jmenovalo.

Datum: 13.04.16 07:33

Na to vám pomůže louh - hydroxid sodný. Nebo čistič na trouby, který koupíte v drogerii kolem 30 Kč. Je to také na bázi hydroxidu sodného nebo draselného ale v kapalné formě. Naneste na znečištěný povrch a nechte nějakou tu hodinku působit. Poté důkladně opláchněte vodou. Nezapomeňte si vzít rukavice, je to žíravina.

doplněno 13.04.16 12:07:

W5 z lidlu na trouby by také mohl zabrat

Od: marief
Datum: 13.04.16 09:47
Oven Cleaner od Amway. 1/2 litru stojí kolem 200 kč (kupuji ho jen asi 1x za 2 roky), dlouho vydrží a dokonale vyčistí všechny napečeniny i staré kolik let. Nanese se, nechá se asi 20 minut působit a pak se jen setře. Koukněte na net, najděte v okolí nějakého prodejce a on vám ho doveze, nebo se někde sejdete. Tímto jsem vyčistila smaltovany hrnec po tchyni černý od plynu, že ani nebyla vidět původní barva.
PS: Tento přípravek není určený pro hliník a musí se pracovat v rukavicích. Je to super i na trouby.

Od: liduli
Datum: 14.04.16 14:15

Děkuji všem rádcům za čas, který věnovali mému dotazu. Remoskové víko vyčištěno přípravkem Drana (na nádobí a trouby). Bylo to trochu s rizikem, protože přípravek je tekutý a stékal po víku dolů, ale i do různých škvír. "Rozpuštěnou" nečistotu jsem otírala papírovou útěrkou. Pak jsem s obavami Remosku zapla a samozřejmě jsem vyhodila hlavní jistič. Dala jsem víko vysušit na sluníčko a večer vždy nakrátko zapla - vypla a nechala vysušit, dnes jsem dala do rem. mísy vodu a nechala vařit, aby se zničil zápach čisticího přípravku. No skoro Pat a Mat , zdravím, Liduli

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.