Z čeho vytvořit horní hladkou vrstvu betonu?

Od: Datum: 10.04.16 19:05 odpovědí: 3 změna: 10.04.16 20:50

V suterénu jsem vymlátila vrchní vrstvu betonové podlahy, protože byla samá díra. Jedna se o 40 let starý dům. Co na ten mírně drolivý beton, který pod touto vrstvou byl, dát a jak, aby konečná vrstva byla hladká? Mohu udělat jen 1cm, maximálně 2cm. Tuto vrstvu pak natřu barvou na beton. Mám obavy, že tato nová vrstva nebude na tom starém betonu držet - nebo bude? Děkuji Vám pěkně za vaši radu !


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.04.16 19:58
avatar

Máte asi namysli úpravu betonu gletováním, na internetu je mnoho návodů, chce si to vyzkouštet a naučit se to. Když se stávající beton napenetruje držet to bude. Do 2cm se vejdete i s nějakou dlažbou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.04.16 20:43
avatar

Já bych ten povrch napenetroval a udělal nový samonivelační stěrkou.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.04.16 20:50
avatar

2cm vrstvanového na starém betonu nebude držet.Pevnost betonu se sníží i když se jeden den zabetonuje kus a druhý den pokračuje.Doporučení je vylít nivelačkou nebo vybourat větší vrstvu starého betonu a pak nově betonovat alespoň 5cm a vrch "zagletovat".Gletování budto se popráší cementem a pak "šavlí"ocelovým hladítkem vyhladí do hladka,nebo se polévá cementovou kaší a opět šavlí vyhladí.

Ohodnoceno: 5x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.