Z čeho vytvořit horní hladkou vrstvu betonu?

Od: odpovědí: 3 změna:

V suterénu jsem vymlátila vrchní vrstvu betonové podlahy, protože byla samá díra. Jedna se o 40 let starý dům. Co na ten mírně drolivý beton, který pod touto vrstvou byl, dát a jak, aby konečná vrstva byla hladká? Mohu udělat jen 1cm, maximálně 2cm. Tuto vrstvu pak natřu barvou na beton. Mám obavy, že tato nová vrstva nebude na tom starém betonu držet - nebo bude? Děkuji Vám pěkně za vaši radu !

3 odpovědi na otázku

 

 


5x

2cm vrstvanového na starém betonu nebude držet.Pevnost betonu se sníží i když se jeden den zabetonuje kus a druhý den pokračuje.Doporučení je vylít nivelačkou nebo vybourat větší vrstvu starého betonu a pak nově betonovat alespoň 5cm a vrch "zagletovat".Gletování budto se popráší cementem a pak "šavlí"ocelovým hladítkem vyhladí do hladka,nebo se polévá cementovou kaší a opět šavlí vyhladí.

 


2x
avatar nikdo

Já bych ten povrch napenetroval a udělal nový samonivelační stěrkou.

 


0x

Máte asi namysli úpravu betonu gletováním, na internetu je mnoho návodů, chce si to vyzkouštet a naučit se to. Když se stávající beton napenetruje držet to bude. Do 2cm se vejdete i s nějakou dlažbou.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]