Dorovnání nosné zdi

Od: Datum: 10.04.16 15:30 odpovědí: 17 změna: 14.04.16 14:19

Vážení,

měl bych otázku na fundované odborníky ohledně dorovnání zdiva u budoucí koupelny.

Situace je následující:

"Na fotce vlevo je vystavěn sokl, ke kterému bude přiléhat rohová vana. Zeď ve směru doprava utíká dozadu, kdy na samém konci (po změření právého úhlu, který bude svírat vana) činí rozdíl 90 mm. Trubky od topení, které vyčnívají, tedy budou ukryty za vanou. Parapet okna v jeho levé částí je širří, než v jeho části pravé. V případě dorovnání zdi se tedy srovná. Jedná se o nosnou zeď, která ale není venkovní. Za zdí se nachází veranda, kde se v zimě teplota pohybuje kolem nuly."

Otázka tedy zní: "Jaký postup a materiály doporučujete pro dorovnání takovéto zdi před okládáním?" (Hrubá, SDK, Porfix/Ytong - tl. materiálu, ochrana před vlhkostí - srážení kondenzátu, atd?)

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 10.04.16 15:52
Napeneteovat a pak Ytong, porfix. Co nedorezete (2cm) klidne hrubou. Lze srovnat i pomoci SDK ale podle me ten do koupelky za vanu nepatri.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.04.16 16:08

Proč penetrovat?

osobně bych vyrovnal porobetonovou přizdívkou (ytong-hebel-porfix)a nedohyzoval ale přibrousil do ztracena pak teprve penetrace (dřív ne,tam je zbytečná!) pak rovnou obklad nebo stěrka lepidla a hydroizolace (to pod obklad taky téměř zbytečnost ale běžně se provádí z důvodu navýšení pracnosti a ceny)

doplněno 10.04.16 19:07:

Neříkám ,že se hydroizolace pod nedává,dává-ale přemýšlejte-dá se přes obklad a spárovačku dostat voda? Přes střep NIC a přes spáry-kvalitbě zaspárované-0,0prd,v podstatě to jen zpracní a prodraží.Pokud to bude chtít nějak vyrovnat-někde se musí objevit schůdek leda,že byste přizdil celou stěnu!Jinak pokud se vyplatí (vám v totmo ropzsahu nevyplatí) půjčit,tak existují na toto pásové pily.ale i řučně jde uříznout nebo opět půjčovna nářadí-kmitající pilu-krokodýl (bosch nebo devalt)...

Ohodnoceno: 2x

Od: pablo
Datum: 10.04.16 16:17

Při použití pěkty ytongu bude zeď na pravé straně předsazena o cca 4cm a směrem doleva se bude mezera zmenšovat. Přiznám se, že si neumím představit, že budu tvárnice dořezávat svisle. Resp. samotnou pilou asi nebude výsledek moc přesný. Nebo existuje postup, který tvárnici řízne svisle přesně?

Píšete, že za vanu, kde příjde lepidlo a obklady, se hydroizolace nedává? Co u sprchového koutu, tam bude také na zdi z tvárnic lepidlo a obklad.

Datum: 10.04.16 17:06
Tak ono se de dorezavat i pricne a lepit to malymi obkladovymi pasky.

Datum: 10.04.16 17:34

kupte si tu dlouhou velkozubatou pilu na ytong, kdyz je suchy, jde to fakt jak po masle, sikmo pririznete, aby bylo misto na lepidlo a peknou stranou ven, navic v urcite fazi budete mit vzdycky 1 rezem rovnou 2 paradni kusy na prilepeni, z odpadu taky vyuzijete dost kousku... nebal bych se toho :)
Natahnout snuru, narezat jednu radu, odmena*pivo*+usadit cihly a za chvili jste u okna, a to uz jsou jen kratke kousky zdi :)

Datum: 10.04.16 17:05
Penetrovat, pac bych prizdivku lepil kompletke stene. Pravda, neni treba, ale stena musi byt soudrzna.

Datum: 11.04.16 07:12

Počítáte s tím, že při dorovnání se Vám rozhodí špaleta u okna?

Od: pablo
Datum: 12.04.16 16:44

Okno je souběžné s venkovní zdí, která je rovná. Vnitřní stěna je křivá včetně špalet. Pokud stěnu srovnám, srovná se mi parapet i špalety.

Datum: 11.04.16 10:45

Já jsem před 6-8 lety podobné rovnal sádrošem a obkladem. Dneska bych to udělal opět, páč nic levnějšího a snažšího mne nenapadá.

Nevím proč by SDK nemohl přijít do koupelny, když se tam normálně dává.

Nemluvím o kolupelně, kde je velký bazén a provoz 24 hodin. Ale to již není koupelna..

Datum: 11.04.16 12:03

Jenom takova myslenka - proc to neudelat obracene a nezbourat ten sokl vlevo a nepostavit ho znovu tak, aby byl kolmo na tu obvodovou zed? Podle me by to bylo nejjednodussi a nejlevnejsi reseni.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.04.16 19:52

Jirko-rada dobrá ale nic neřešící-pořád tam nebudou zdi do "vinglu"! dle Tvé rady ba neměl trvat na rohové vaně-ty jsou všechny do pravého úhlu a na tu velikost se nerovnost VŽDY projeví šlo by zamaskovat jedině u klasické vany,tam to na tom cca půl metru nevadilo.

doplněno 12.04.16 17:16:

Bluemanic-dělá se to ale je to docela zvěrstvo!

Jirko je snazší ten soklík nechat tak a přizdít druhou stěnu než pak zařezávat každou obkladačku!

Datum: 12.04.16 08:21

Asi si nerozumime Myslel jsem tu prizdivku vlevo postavenou z sedych tvarnic (nebo co to je) zbourat a postavit znovu tak, aby byla kolmo na tu obvodovou zed s oknem. Vznikne tak pravy uhel a nebude problem tam tu vanu umistit. Sice potom ta odkladaci plocha ktera ma vzniknout na leve strane bude mit tvar klinu, ale porad je to podle me lepsi nez srovnavat celou zed a rozhodit si spalety u oken, jak tu uz nekdo psal.

Datum: 11.04.16 21:47

Asi bych to doházel maltou a pomohl si třeba střešníma taškama. Jednu místnost jsem také takto rovnal. Dole 0mm v jednom metru 50mm ve dvou a pul metrech 100mm. Šlo to, drží to.

Datum: 12.04.16 08:13

Přesně tak, souhlasím s bluemanikem. Už jsem tímto způsobem taky viděl zedníky dorovnávat zdi.

Datum: 12.04.16 18:39

to já taky, ale před 50 lety...dneska to snad nikdo nebule lepit jak vlaštovka hnízdo..

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.04.16 14:15

Dobrý den,

doporučujeme příčkovku Ytong, případně tepelnou izolaci Ytong Multipor - přesnost, snadná opracovatelnost.

Datum: 14.04.16 14:19

a ja prickovku Porfix protoze je skoro o pulku levnejsi ;) Upravte ceny a vsichni mozna zacnou zase Ytong kupovat ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.