Čerpadlo Sigma

Od: ® odpovědí: 6 změna:

Vážení rádcové, nevíte náhodou někdo, jestli je u tohoto čerpadla:

namir.cz/...

je zapotřebí nastavit sací vložky do určitého úhlu?

aquapumpe.cz/...

Jsou v nich okna pro průchod vody, měnil jsem po zimě prasklé sací těleso, nevšiml jsem si, jak byly otvory v sacích vložkách natočeny, tak nevím, jestli otvory byly naproti sobě, nebo pootočeny.

6 odpovědí na otázku

2x

Na vložkách jsou na obvodu značky (ty zobáčky vpravo nahoře - je to vidět i u fotky). Takže vložky sestavte tak, aby značky byly do jedné lajny. Spíše je problém, aby to následně nekapalo. Tahle čerpadla josu už dávno za horizontem a nemá smysl je opravovat.

Sice neodpovim tazateli, ale pokud jsou cerpadla za horizontek, jaka je jejich alternativa? Mame je doma celkem 3 (vodarna, polevani zahrady) a v soisedni vesnici je opravuje soukromnik vymenym zpusobem za 1000Kc. Sedi na freme a vymena u vodarny je pak otazka 2 hodin.

Za horizontem to čerpadlo možná bude - ale to mě nijak netíží na duši Mám jej totiž na čerpání vody ze studny pro potřeby zalévání, mytí aut a pod. Takže nějaký úkap je naprosto nepodstatný.

Vřele děkuji za ta instruktážní videa - předpokládal jsem, že ty vruby mají nějaký význam, takhle to dám do kupy i s delší dobu odkládanou výměnou ucpávky.

Takže i když jsou tyhle čerpadla zastaralé, jsou modulární a není problém vadný díl vyměnit - což oceňuji asi nejvíc. Ve srovnání s vodárnou s čínským čerpadlem, kterou mám také, je ta Sigma jednak podstatně robusnější a hlavně - ta Čína je neopravitelná, není to rozumně možné rozebrat.

Jste mne pěkně rozesmál - prý že jsou tato čerpadla za horizontem *zed*
Loni jsem opravoval (generálkoval) čerpadlo typu V-1-K (moje je ale 2°), což je předchůdce typu poptávaného tazatelem (není samonasávací, ale musí se zalít) - stálo mne to 1.000,-Kč a 2 hodiny práce (nové díly jsou stále dostupné). Historie tohoto čerpadla je mi známa 40let (rodiče ho koupili se zahrádkou) a už tenkrát to bylo staré čerpadlo ;) A stále maká... Až se dožijí (jestli se dožijí) v současnosti vyráběná čerpadla takového věku v provozuschopném stavu, pak můžeme uvažovat, co je nebo není "za horizontem". Takže ano - tato stará a poctivě udělaná čerpadla se stále vyplatí opravovat.

2x

Hezký video návod na sestavení čerpadla SVA Sigma je na youtube. Protože sem nechci dávat celou adresu, napište si normálně youtube tečka com a za to si přidejte watch?v=9yc2lwDBHQs nebo si zadejte SIGMA PUMPY HRANICE - montáž čerpadla SVA a ono vám to najde.

Jsou to kvalitní čerpadla, náhradních dílů je dost, výkresy sestav také. Jen je trošku potíž při rozebírání v místě stahování hřídele z ložiska, ale i to se dá.

vždy poutáčíte o 90 stupňů takže začínáte od konce sací otvor nahoře další díl okno dole další zase nahoře a tak dále až dokud máme články

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]