Čerpadlo Sigma

Od: Datum: 10.04.16 15:27 odpovědí: 6 změna: 10.04.16 20:53
avatar

Vážení rádcové, nevíte náhodou někdo, jestli je u tohoto čerpadla:

http://www.namir.cz/cerpadlo-…-lm-90-1-bez-motoru-8505.html

je zapotřebí nastavit sací vložky do určitého úhlu?

http://www.aquapumpe.cz/www-c…ily/0/5/63-20-SVA-saci-vlozka

Jsou v nich okna pro průchod vody, měnil jsem po zimě prasklé sací těleso, nevšiml jsem si, jak byly otvory v sacích vložkách natočeny, tak nevím, jestli otvory byly naproti sobě, nebo pootočeny.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 10.04.16 15:52

Na vložkách jsou na obvodu značky (ty zobáčky vpravo nahoře - je to vidět i u fotky). Takže vložky sestavte tak, aby značky byly do jedné lajny. Spíše je problém, aby to následně nekapalo. Tahle čerpadla josu už dávno za horizontem a nemá smysl je opravovat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: paw®
Datum: 10.04.16 16:03
Sice neodpovim tazateli, ale pokud jsou cerpadla za horizontek, jaka je jejich alternativa? Mame je doma celkem 3 (vodarna, polevani zahrady) a v soisedni vesnici je opravuje soukromnik vymenym zpusobem za 1000Kc. Sedi na freme a vymena u vodarny je pak otazka 2 hodin.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.04.16 18:47
avatar

Za horizontem to čerpadlo možná bude - ale to mě nijak netíží na duši Mám jej totiž na čerpání vody ze studny pro potřeby zalévání, mytí aut a pod. Takže nějaký úkap je naprosto nepodstatný.

Vřele děkuji za ta instruktážní videa - předpokládal jsem, že ty vruby mají nějaký význam, takhle to dám do kupy i s delší dobu odkládanou výměnou ucpávky.

Takže i když jsou tyhle čerpadla zastaralé, jsou modulární a není problém vadný díl vyměnit - což oceňuji asi nejvíc. Ve srovnání s vodárnou s čínským čerpadlem, kterou mám také, je ta Sigma jednak podstatně robusnější a hlavně - ta Čína je neopravitelná, není to rozumně možné rozebrat.

Datum: 10.04.16 19:02
avatar

Jste mne pěkně rozesmál - prý že jsou tato čerpadla za horizontem *zed*
Loni jsem opravoval (generálkoval) čerpadlo typu V-1-K (moje je ale 2°), což je předchůdce typu poptávaného tazatelem (není samonasávací, ale musí se zalít) - stálo mne to 1.000,-Kč a 2 hodiny práce (nové díly jsou stále dostupné). Historie tohoto čerpadla je mi známa 40let (rodiče ho koupili se zahrádkou) a už tenkrát to bylo staré čerpadlo ;) A stále maká... Až se dožijí (jestli se dožijí) v současnosti vyráběná čerpadla takového věku v provozuschopném stavu, pak můžeme uvažovat, co je nebo není "za horizontem". Takže ano - tato stará a poctivě udělaná čerpadla se stále vyplatí opravovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 10.04.16 18:14

Hezký video návod na sestavení čerpadla SVA Sigma je na youtube. Protože sem nechci dávat celou adresu, napište si normálně youtube tečka com a za to si přidejte watch?v=9yc2lwDBHQs nebo si zadejte SIGMA PUMPY HRANICE - montáž čerpadla SVA a ono vám to najde.

Jsou to kvalitní čerpadla, náhradních dílů je dost, výkresy sestav také. Jen je trošku potíž při rozebírání v místě stahování hřídele z ložiska, ale i to se dá.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.04.16 20:53

vždy poutáčíte o 90 stupňů takže začínáte od konce sací otvor nahoře další díl okno dole další zase nahoře a tak dále až dokud máme články

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.