Umístění stavby

Od: Datum: 09.04.16 15:23 odpovědí: 2 změna: 09.04.16 17:16

Dobrý den, sousedící firma si chce postavit halu na hranici s naším pozemkem. Platí pro výrobní halu stejné rozestupy jako mezi rodinnými domy? Na stavebním úřadě mě bylo řečeno, že by si jí tam postavit mohly. Je to možné? To bychom pak měli stín pomalu na celém pozemku.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.04.16 17:09

já myslím že platí Podrobnosti jsou uvedeny ve vyhlášce č. 501/2006 Sb. o obecných požadavcích na využívání území ve znění vyhlášky č. 269/2009 Sb. , §25 vzájemné odstupy staveb.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.04.16 17:16

Ano možné to je - ve smyslu § 1017 NOZ je možné umístit stvbu 3 metry od hranic pozemku, pokud místní zvyklost neříká něco jiného. Každopádně se budete moci ke stavbě v průběhu stavebního řízení vyjádřit. Zabránit stavbě zřejmě nebudete moci, ale mohli by jste požadovat nějakou náhradu / finanční / za újmu způsobenou stavbou - stín a hluk.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.