Zapojení nové zásuvky ze starého zapojení

Od: Datum: 09.04.16 13:25 odpovědí: 6 změna: 09.04.16 22:25

Zdravím,

prosím o radu jak zapojit novou zásuvku. Přikládám foto starého zapojení (Foto 1). Jedná se o zásuvky pod vypínači, které jsou spojeny s vypínačem, zřejmě nějaké starší zapojení.

Mám tyto nové zásuvky (Foto 2, zásuvka Legrand Niloe).

Děkuji za rady. Petr.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.04.16 13:38

Mé doporučení m- pokud elektříně moc nerozumíte, nelezte do toho. Tohle zapojení je prasečina směřující k úrazu proudem či menším ohýnkem. A myslím, že i zkušený elektrikář do toho nepoleze a natáhne samostatné vedení, třeba pod lištou.

Ohodnoceno: 0x

Od: pesk*
Datum: 09.04.16 13:38

...jak, staré nové zapojení ...?... prostě ji musíš zapojit jako tu starou. Dráty tam kam maji jít. Jestli o tom nemáš ani páru, tak to prosim tě nedělej .

Datum: 09.04.16 14:16

Pokiaľ tomu nerozumietie,tak si zavolajte elektrikára,jednotlivé drôty je potreba premerať.Z prvého foto to vyzerá na cierný prívod do zásuvky,hnedý na vývod k inej zásuvke a zeleno žlté na prívod a vývod a podľa zapojenie to vyzerá na obvod s nulakom ako nulovací,tak aj ochranný vodič.Bez premerania sa nedá nič s istotou určiť.

doplněno 09.04.16 18:14:

Na doplneni,to tam vyzerá,že z tej jednej zásuvky idú dva okruhy na ďalšie dve miesta.

Ohodnoceno: 2x

Od: fik
Datum: 09.04.16 14:24

Hliníkový dráty,no to potěš,to povolíš a ono se to ukroutí. Jinak se přikláním k názoru ostatních,pokud nevíš tak na to nesahej,můžeš velice snadno přijít o život,kolik může stát zavolat elektrikáře na jednu zásuvku.

Ovšem být tebou tak tu elektriku nechám předělat celou,nám to začalo v baráku taky blbnout,každou chvilku zkrat někde jinde,řekl jsem si radši než si tímhle komunistickým bazmekem zapálit barák tak to za těch pár tisíc stojí. Koupil jsem kabely,nový zásuvky,vypínače,světla,všechno jsem si sám vysekal,zasádroval,to jednoduchý i sám zapojil,jenom na rozvaděč jsem měl elektikáře a mám pokoj,můžu o něco klidněji spát

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.04.16 18:13

Podle fotky se jedná o průběžnou zásuvku a ještě tam je vyvedena fáze a zem na ten vypínač co píšete. Nová zásuvka co máte má bezšroubové připojení a tolik drátů se vám tam nevejde. Do krabice pod zásuvku by se jaště museli dá svorky nejlépe wago 221 a já ještě když tam je hlína tak používám ještě kontaktní pastu wago. Jinak pokud tomu nerozumíte tak bude lepší někoho na to pozvat jak píší ostatní.

Datum: 09.04.16 22:25

Zapojení té první zásuvky těmi hliníkovými dráty je opravdu jedlé, zralé na velký přechoďák a vyhoření. Brrrr

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.