Odolnost plastových dveří proti vloupání

Od: Datum: 08.04.16 22:01 odpovědí: 13 změna: 12.04.16 22:33

Zdravím,

máme doma nově nainstalované plastové dveře tohoto typu: http://www.oknanebodvere.cz/p…88x198-vstupni-venkovni-dvere

Tak nějak jsem se vžil do role zloděje a co bych dělal, kdybych se chtěl přes takové dveře dostat a dům vykrást. Docela mě polilo horko jak snadné by to mohlo být. A kolik různých nástrojů bych na to mohl použít. Např. roztavit výplň dveří celkem nehlučně tímto hořákem: http://elektro-instalacni-mat…42-plynovy-pajeci-horak.html. Bylo by to až tak snadné se tímto domů dostat? Docela silně přemýšlím našroubovat z vnitřní strany dveří cca 3 mm tlustý plech a uchytit ho do kovových profilů v rámu dveří. Pomohlo by to? Samozřejmě bych přišel o záruku, ale bezpečnnost je na prvním místě. Ano, můžete mi vytýkat, že na toto jsem měl myslet dříve a nebrat ty nelevnější dveře, ale na to už je pozdě a peněz nebylo na zbyt. Díky za Vše komentáře a názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.04.16 22:17

dostat se přes tyto dveře je brnkačka vypadá to jako obi styl kde se dostanu i obyčejným kuchynákem ale ted k dotazu s tím plechem myslím si že by to moc nepomohlo a vemte v potaz váhu plechu a co by na to řekly panty

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 08.04.16 23:56
avatar

Panty by tak po týdnu řekly, tak čau my padáme. Dolů.

Plech 2x0,8m bude vážit tak 45kg. To ty panty určitě dlouho nezvládnou. Máme skoro ty samé. Akorát s malým prosklením a z OBI. Taky byla cena prioritní a taky jsme se spálili. Už při montáži jsme zjistili, že futra jsou ošizené (úzké). Dveře vypadaly v pohodě. Po prvním cca půl roce dveře na pantech trochu spadly dolů 1-2mm. A hlavně systém zamykání stojí za ho... Obzvlášť v zimě.

Ohledně toho trojskla. Za tu cenu to bude max. dvojsklo (u těch našich to tak je) a taky plocha není moc velká, tudíž i váha bude o dost menší, než toho plechu.

A myslím, že by vám stejně moc nepomohl. S tím hořáčkem by to trvalo moc dlouho, tím se zloděj nebude zdržovat. Jednodušší je jak zmínil kolega, rozpěrka nebo klidně i jen pajzr. I když to má pětibodové zamykání, tak ty západky nejsou nic moc.

Takže lepší bude našetřit na nové, dražší a hlavně lepší a zatím aspoň tu kameru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.16 22:22
avatar

Můžete tam našroubovat co chcete, na to stačí rána krompáčem. A pokud bez hluku, tak hydraulickou rozpěrkou tipuji 20 sekund. Bohužel výztuha plastových dveří je plechový profil, čím levnější tím tenčí.Zloděje třeba zastavit jinak, třeba za 2-3 tisíce kamerou s nonstop záznamem a pochlubit se v hospodě ;)


doplněno 09.04.16 00:22:

Mám doma tohle. Cena za komplet 3300.-Kč + jsem dokoupil asi 20m kabelu, použil trochu silnější zdroj (v noci když svítilo infra tak to nestíhalo) a notebookový 250GB disk z druhé ruky za pětikilo. Záznam perfektní a navíc má jeden přehled co se děje kolem domu ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.16 22:39

Ano, máte pravdu, nějaká IP HD kamera (kamery) by v tomto případě byla asi nejlepší řešení a domů ještě přidat pohybové senzory s napojením na GSM modul, který by mi dal zprávu, že se děje něco neobvyklého. Já se pak napojím na IP kameru a případně pořídím záznam. Nebo dát povel pro pořízení záznamu. Variant by se asi našlo spoustu.

Tak trochu si pohrávám s myšlenkou investovat časem trochu peněz do lepších dveří, ale hlavně dřevěných, případně vyztužených ocelí. Pasivní bezpečnost je jistější než elektronická.


doplněno 08.04.16 22:43:

Pcmani: Díky za reakci. Pantům by to možná nemuselo tolik vadit, když si vemete, že by mohly nést skleněnou výplň - trojsklo. A to je sakra váha. Ale jistý si pravda tímto zabezpečením (plechem z vnitřní strany) taky moc nejsem. Ale pořád asi lepší než nic.

Od: janm*
Datum: 09.04.16 08:34

Zdravím

Co se týká vloupání přez dveře příliš bych se tím netrápil, jakkoli dobré dveře mohou být způsob jak se do domu dostat se vždy najde a nemusí to být jen dveřmi. Mám také jedny levné vchodové dveře a jsem úplně klidný kdyby zloděj chtěl má na vybranou mnoho možností jak se vloupat takže i kdybych dal dveře lepší nepomohlo by to, snad jen masivní a dobře udělané mříže, ne že by se přez ně nedalo dostat ale pracnost by mohla odradit :) Pak také záleží co je to za zloděje amatéři budou používat hevery rozpěrky autogeny řezačky, "profík" prostě odemkne a vstoupí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.04.16 10:18

Mám známého policistu a pravil.Většina obyčejných zámků u dveří mají systém který objevil Robert Baron v roce 1844 a to v dnešní době nevyhovuje, zloději a spol., je otevřou do dvou minut, systémem Bumping, planžetou, vytržením a dokonce kukátkem. V roce 2012 bylo nahlášeno 55 tisíc vloupání, rovněž tomu přispěje chlubení na sociálních sítích, nevybrané schránky výhodnou slevou supermarketů, večerní tma v bytě a.p. Tolik názor poliše.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 09.04.16 10:31

"Večerní tma v bytě" ano to je geniální myšlenka ! Nejlepší ochrana proti vloupání by tedy byla ta aby měl zloděj pocit že doma někdo je a je navíc vzhůru, tzn. mít např. v době nepřítomnosti umístěné venku čidla která by vždy sepla a po dobu např. jedné hodiny od iniciace nechala v opuštěném domě svítit světla případně hrát televizi rádio aby bylo zvenku vidět příp. i trochu slyšet že je v domě pohyb *smich*

Jinak neblahé zkušenosti s opakovaným vloupáním měl i můj známý pořídil si systém kdy po otevření vchodových dveří dostal sms na mobil, navíc dveře opatřil bezpečnostním zámkem který dle prodejce nebylo možné nikterak otevřít, přesto když nebyl doma někdo opět dveře otevřel (došla mu sms ) a šmejdil po domě. Když mu prodejce nechtěl věřit že byl zámek otevřen bez zjevného poškození tak jej vymontoval a prodejci donesl ten uznal že má pravdu a zámek opravdu otevřen byl, vrtákem a dlátem "hrubým násilím" to ale rozhodně nebylo, šlo o "profesionály" kteří nedobytný zámek zkrátka "odemkli" kdykoli chtěli..., zapomeňte na rozpěry hevery majzly kladiva a krumpáče tohle nářadí používají jen zoufalí břídilové...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.04.16 12:27
avatar

Na co mít bezpečnostní dveře? Zloděj k Vám vleze oknem.
Naprostá většina plastových i dřevěných oken, má kliku bez pojistného tlačítka, či klíčku.
Stačí aku vrtačka, vrták, jedna dírka a ohnutý kus roxoru a za 30 sekund je vevnitř.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 09.04.16 12:34

V sousední dědině vykradli několik domů přez střechu, odkryli tašky a není mi jasné jak se dále dolů "prořezávali" nic méně stalo se a byli úspěšní, nestat se to nevěřil bych tomu..., dále tam bylo několik vloupaček přez otevřené větračky a některé domky vybrali i v době kdy byli majitelé doma ! (spali v poklidu v jiném podlaží a pokoji)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.04.16 12:55
avatar

Podkroví není většinou až do hřebene. Odkryjí tašky, vyříznou díru v difuzní folii a jsou na půdě. Z půdy vedou nezamčené stropní dvířka s žebříkem... :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.04.16 13:05
avatar

Jako neexistuje auto, který se nedá ukrást, neexistuje zámek, který by nešel otevřít. Když se to umí, netřeba žádného násilí a podobně.

A otevřená ventilačka u eurooken, at plastových či dřevěnných je úplná pozvánka do bytu. Jestli má klika pojitný tlačítko nehraje roli. Dá se tam vlést bez poškození a po akci za sebou zase okno zavřít na ventilačku.

Takže to chce hlavně klid, nedělat si z toho těžkou hlavu, nebo jinak člověk skončí v Bolce na kopečku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.04.16 22:17

Jak to tak čtu pánové, nemá opravdu moc smysl nad vloupáním do domu příliš přemýšlet. Zloděj, pokud bude chtít, tak si cestu asi opravdu vždy najde. Nejlépe je nemít doma moc cenných věcí. Co doma nemáte, to vám nevemou! No naštěstí je to můj případ... :-D Každopádně do budoucna jsem zastáncem spíše pasivní bezpečnosti. Čím lepší dveře a zámky, tím menší mají zloději šanci se domů dostat. Okna máme až v prvním patře, museli by si vzít žebřík, tady bych problém neviděl. Suterén by byl asi nejzranitelnější, ale i to se dá řešit pořádnými dveřmi ve sklepě nebo mřížemi na oknech.

Od: mp*
Datum: 12.04.16 22:33

Vezměte to z druhé stránky, čím budete mít sociálnější dveře, tím spíše za nimi nebude nikdo očekávat nějaký velký lup. Stejně většina krádeží je na tip, a na tom můžete už zapracovat předem - že se nebudete nikde vytahovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.