Napojení odpadu do betonové trubky

Od: Datum: 08.04.16 19:25 odpovědí: 9 změna: 26.04.16 06:36

Poradíte jak nejlépe dopojit odpad na dešťovku do betonové trubky. Nové KG trubky DN 110. Vnitřní průměr betonové trubky je cca 95mm. Vnější průměr betonové trubky cca 130mm, ale nejsem schopen trubku obnažit, je zalitá v betonu. Kouká z jímky (třetí komora zrušeného septiku) a dál pokračuje pod barákem do kanalizace. Položit nové trubky není možné, jsme řadovka. Trubka je funkční. Mám v plánu vzít 0,5m KG DN110 a flexou podélně naříznout až téměř k hrdlu. Potom trubku ohřát, sevřít a vsunu do betonové. Je možnost něčím utěsnit přechod? Nebo to mám objet betonem? Redukovat na DN75 mi přijde škoda. Díky za nápady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.04.16 19:53

já jsem asi natvrdej, když něco přivedeu do betonové jímečky tak to prostě odtokem odteče, proč to rvát do menšího průměru. nějaké redukce by se mohly prodávat v hobbyobchodech ale sem se to asi nehodí.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.04.16 20:22
Předpokládám ze tazatel to dela proto,aby se mu v jimce nedrzela voda a neprostupovala vlhkost do zdiva.
Dělal jsem,neco podobného.strcil jsem do betonové plastovou a okolo utesnil studnarskou pěnou a zatím to funguje.
Prodavaji se ale redukce.

Datum: 08.04.16 20:33

Jímka musím zrušit. Dají se sehnat redukce, které se nasouvají. Já tu trubku ale nedokážu obsekat tak, abych ji nezničil. Proto to chci strčit dovnitř. Podívám se ještě po té pěně.

Datum: 08.04.16 20:36

Dělal jsem podobnou šílenost, jakou plánuješ udělat ty.

Oranžovou odpadní trubku jsem po délce nařízl s tím, že ji vsunu do stávající kameninové zabetonované roury. A kupodivu trubka při instalaci do kameninové praskla.

Myslím si, že jsem nakonec trubku rozřízl po celé délce, vyřízl jsem proužek tak, aby šel plast nasunout do kameniny a řez jsem umístil do horní části. Pak jsem do rozřízlého hrdla s těsněním vložil další trubku a to celý jsem zabetonoval.

Pokud to budeš realizovat, tak promysli tento postup:

uřízneš z trubky hrdlo pro připojení další trubky (u hrdla si nech aspoň 5cm trubky)

pak tu hladkou trubku rozřízneš po délce a budeš ji po délce odřezávat tak dlouho, až půjde zmáčknout na menší průměr, než je vnitřní průměr kameniny

když trubku vložíš do kameniny a na tuto znemšenou trubku nasadíš původní hrdlo, můžeš doměřit kolik materiálu ti chybí mezi stěnami trubky. No a podle toho jak moc velká mezera tam bude, uřízneš zase 5cm trubky a tu rozřízneš, ale tak aby sla na venkovní průměr vložené plastové trubky.

A takto si postupně uděláš amatérskou redukci.

Jednotlivé kusy můžeš namazat silikonem a pak třeba snýtovat nerez trhacími nýty. Nakonec přechody mezi jednotlivými částmi trubek vyplň a utěsni silikonem.

Datum: 08.04.16 22:01

no taky přispěju do pranice já to dělal tak že sem vzal klasickou novodurovou trubku ne ht ani kg! nahřál jsem to a vrazil do té kameninové zalepil jsem to čertim hovnem myslím sika tmel se to menuje nebo tak nějak pak jsem zakrátil abych na to mohl nasunout spojku a pokračovat dál v kg nebo ht trubce dle uložení přijde mi to nejjednoduší

Datum: 08.04.16 22:29

Podobné harakiri jsem dělal také. Při výkopu kanalizace jsme bagrem překopli odtok dešťovky do vzdálenějšího potoka. Vedení bylo v betonu. Nu což, vzal jsem dva kusy plastové trubky KG 160. Jeden kus, dlouhý asi 40 cm jsem podélně rozřízl a upravil tak, aby šel do betonové trubky zasunout. Konec jsem samozřejmě ještě nahřál horkovzduškou, aby mi nepraskl. Do této plastové trubky jsem dále zasunul další podélně říznutou KG trubku, ale na druhém konci jsem ji na betonovou rouru nasadil - opět s použitím horkovzdušky - trubka jde pak lépe roztáhnout. Lepší je obrázek... Spoje se pak překryly dalšími prořízlími KG trubkami a zabetonovaly. Byla to práce pro více lidí,ale povedlo se.

Datum: 09.04.16 13:17

Paráda, díky za inspiraci! Je vidět, že si český ručičky umí poradit. Venku pěkně prší, tak mám čas to promyslet*frajer*. Vím, že když trubku ohřeju hořákem, tak je pěkně tvárná. Běžně jsem si dělal nový hrdlo a trubku v hrdle zalepil. Tak snad půjde i "zredukovat. Těsnit to asi nemá moc význam, myslím že nic těsnit nevydrží věčně. Překryju to kusem plastu z trubky a zaliju to betonkem.

Datum: 25.04.16 21:20

Tak přidávám foto jak to dopadlo. Trubku jsem rozřízl a podélně ubral asi 1cm. Zbytek jsem přelepil plátem z jiné trubky. Po ohřátí se trubka nechala pěkně tvarovat. Přelepil jsem řez. Zasunul a hotovka. Možná to ještě zabetonuju.

Datum: 26.04.16 06:36
Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.