Jak obezdít Geberit Duofix special 111.355.0

Od: Datum: 06.04.16 21:05 odpovědí: 22 změna: 08.04.16 14:45

Dobrý den,

omylem jsem koupil modul do sadrokartonu, ale potrebuju tam ytong. Nevím jak ho přesně obezdít, jestli jen konstrukci okolo nebo předezdít (podezdít závitové tyče na kterých drží záchod) až po tu vystouplou krabici na tlačítka. Můžete mi prosím poradit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.04.16 21:50

tak obezdít to pude blbě proč tam musí být ytong a ne sdk? šlo by foto jak vypadá prostor kde se to má dělat? bez fotky se blbě radí


doplněno 06.04.16 21:54:

jinak bych to obezdil dokola kolem a samozřejmě mezery pod nádržkou a kolem připojovacího vedení

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasr
Datum: 06.04.16 22:23

Obezdít, protože to bude pro mě jednoduší a taky aby nevznikaly spary mezi sdk a ytongem na jedne strane a sdk a panelem na druhe strane. Fotky jsem přidal. Bud se to predezdi pětkou ytongem od konstrukce po ty tlacitka, nevim jaka cast musi koukat (budou tam jeste dlazdicky) nebo vyzdit samotna konstrukce (pak budou tlacitka desne vystoupla a nebudou podezdene sroubovnice).

Od: tomasr
Datum: 06.04.16 22:24

Pardon 2. fotka měla být jiná.

Datum: 07.04.16 07:47
pokud to vyjde predezdi pětkou ytongem od konstrukce po ty tlacitka zbytek toho plastového rámečku se odlomí a nastaví se táhla
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.16 09:05

Běžně se dávají 2 SDK desky na sebe z důvodu vyšší pevnosti. Je to jednodušší než se zdít s Ytongem. Určitě k tomu byla šablona s naznačenými otvory. Do SDK lehce vykroužíte, nebo vyřežete přímočarou pilkou. Většinou je šablona součástí obalu, ve kterém byl modul zabalen. Použijte zelený SDK pro vlhké prostory.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: tomasr
Datum: 07.04.16 09:47

No já tam ale nemám žádné profily na které by se sdk desky pridelaly. Navic pro mě je jednodussi to vyzdit, Sablona tam zádna bohuzel nebyla.

Od: tomasr
Datum: 08.04.16 09:20

Technik od firmy Geberit mi potvrdil, že se mají dávat 2 desky. Rozhod jsem se, že to tak udělám. Nevím přesně jak umístit profily. Dole je to jasné, dám kousek uw profilu na levo a kousek na prave a přišroubuje je každý 2 šrouby do podlahy, ale jak přidělat horní uw profil, který bude těsně nad geberitem a u stěny by měl být druhý. Do horizontálních uweček jen po krajích nasunu vertikálně cw profily a na ně a na konstrukci přišroubuju dvě zelené desky. Nahoru přišroubuju kousek jedné desky. Je moje úvaha dobrá, případně jak se provede ukotvení dvou horizontálních profilů nad geberitem?

Datum: 07.04.16 07:44
Pokud bych trval na ytongu, tak bych zazdil do úrovně kovové konstrukce, a následně bych přes celou plochu nalepil jednu desku sádrokartonu, případně fermacell či jinou sádrovlaknitou desku.
Rámeček okolo tlačítek lze pochopitelně zkrátit. Je na něm vyznačena maximální hloubka vč obkladu. Podle mně u tohoto typu se 5 cm Ytong + obklad ani nevejde.
Závitové tyče podezděné být nemusí, jen je nutné našroubovat na ně kontramatky. Ani se z jejich podezděním v žádném návodu nepočítá.
doplněno 07.04.16 11:28:

Dvě matky bývají příbaleny u hmoždinek. Ty se našroubují na závitové tyče a dotáhnou vůči modré konstrukci. Ten soupis co uvádíte je v sáčku na montáž keramiky. Pochopitelně se dá i tento geberit polepit Ytongem, jen je potřeba zkontrolovat tu max tloušťku včetně obkladu. Pokud se nezadaří a budou krátké trubky, tak se prodává prodlužovací sada.


doplněno 07.04.16 11:32:

Teď koukám, že přeci jen dáte SDK...potom bych jako nejednodušší řešení obezdil ytongem prostor okolo konstrukce (zároveň s konstrukcí geberitu) a přes to nalepil flexibilním lepidlem desku sádrokartonu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasr
Datum: 07.04.16 09:51

Kombinace ytongu a sdk mi neresi problem, ze tam budu muset stejne dat sdk (a obezdeni by nemelo tedy vyznam), cemuz jsem se chtel vyhnout:). Jak uz jsem psal, ytong je pro mě jednodušší a navíc by nedocházelo ve styku s sdk k praskani. Cemu říkáte kontramatky? Byly tam jen takove 2 plastove vlozky, 2 kovove podlozky, 2 kovové matky a 2 krytky.

Od: tomasr
Datum: 07.04.16 12:23

Koukal jsem, jak to je s tema kontramatkama a podle me je ta sroubovnice jen do geberitu nasroubovana (delal to instalater), zezadu a ni ze predu zadny matky nejsou. Kazdopadne zachod ktery jsem provizorne pripojil na odpad je ted 5,5 cm od geberitu. Kdyz zachod prisroubuju dal, tak uz neni v rovine. Nevim jak to cele postelovat, aby to pak sedelo primo na obkladu.

O sdk reseni uvazuji, ale nechce se mi kombinovat ytong a sdk. Geberit nic takoveho v instalačních videích nezminuje, tak tezko rict, co to udela, kdyz se sdk deska nalepi flexibilnim lepidlem na ytong.

Datum: 07.04.16 08:45
avatar

Nechápu nějak výraz "potřebuji tam Ytong". Proč?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasr
Datum: 07.04.16 09:54

Uz jsem uvadel nekolikrat. Ytong je pro me jednodussi, problem v praskani ve styku sdk se zdí a panelem.


doplněno 07.04.16 10:53:

Dejme tomu, že bych tam dal ted sadros, lze tam profily pridelat s jiz namontovaným geberitem nebo by se musel odmontovat?

Datum: 07.04.16 10:53

Vždyť to stejně budete obkládat. V rozích pro vyspárování stejně použijete silikon.


doplněno 08.04.16 12:03:

pro Opičáka: samozřejmě , že vyspárování silikonem jsem myslel spárování obkladaček v rozích. Ne tam kde bude omítka nebo štuk. Silikon , jak je jistě známo, nelze přemalovat. Acryl však ANO.

Nevím, jak jste přišel na to, že přechod z SDK na omítku nepraská. Já si to nemyslím. Např. při sádrokartonových šikmých podhledech napojených na štukované zdi se praklina vždy objeví. Proto se používá acrylových tmelů, které lze přemalovat. Tak to jen tak na okraj. Toto samozřejmě nemá s otázkou na obezdívku Geberitu nic společného.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasr
Datum: 07.04.16 10:57

Smiril jsem se s tím, že tam dam sadros, ale nevim jak to pro nej pripravit. Ten sadros se prilozi primo na konstrukci predpokladam, tudis by meli byt profily i pod tema spodnima packama, za ktery je to prisrouovany do podlahy. To samy na leve aprave stene, profil by mel prijit pod packy, ze? Pak jeste 2 horni profily, které tam také nedám, když tam ten geberit uz je.

Datum: 07.04.16 11:46

No pokud nechcete ten Geberit sundavat z důvodu nedostatku místa pro přišroubování profilů, tak bych navrhoval řešení dle obrázku. je tam dozděný takový výčnělek z Ytongu a na ten bych SDK přišrouboval na hmoždinky, popř. pro sichr bych dal i lepidlo na porobeton. Pokud byste tam daval i to lepidlo, musíte počítat s jeho tlouštkou. Přizdívku jsem namaloval jen na jedné straně. Na druhé by to bylo stejné, jen s výřezy na odpad. trubku a vodov. trubku. Přizdívku bych udělal i Ytongu tl.7,5cm popř. 10cm .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasr
Datum: 07.04.16 12:26

To je zajimave reseni, ale porad je to nestandartni (lepeni sdk na ytong). Nejradsi bych to bud jen obezdil (což podle vseho u tohodle modulu nelze) a dlazdice dal na ytong anebo neobezdival a sadros pridelal na profily.

Datum: 07.04.16 12:49

Tak samozřejmě, že to lze udělat jen z Ytongu.

Já to taky tak dělal a měl jsem podobný modul na závěsné WC. Akorát s tím bylo podle víc práce, proto Vám doporučuji to udělat s SDK. Samozřejmě taky nestačili délky trubek a proto jsem musel ještě koupit sadu delších trubek na odpad a vodu, jak už se tu výše psalo. Pro ilustraci dávám fotky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.16 09:40
avatar

SDK musí být na konstrukci a ne přišroubovaný na okrajích. není samonosný.

Konstrukci doděláte a pod šrouby zastrčíte, taky jsem to tak dělal.

Ohodnoceno: 2x
 

 

Od: tomasr
Datum: 08.04.16 10:42

Paráda, to je přesně to co potřebuju:). Je to trošku složitější než jsem myslel. Takže na hoře UDečka na tři stěny přišroubovat, tam je to jasné, na to přijde přišroubovat deska. Dole dva kousky UD (nebo UW?), po straně vertikálně UD (nebo UW?) bych mohl dat jen tehdy pokud bych geberit odstranil (spis bych tam dal stojnu). Stojnu (CD nebo CW?) bych do spodního profilu nasunul, otázkou je jak provést uchycení v horní části, dle obrázku to není úplně jasné. Ještě dotaz, mohu při připevnovani do ytongu použít plastové natloukáky nebo musí být jiný typ uchycení?

Díky za vysvětlení.


doplněno 08.04.16 10:47:

Ještě dotaz, proč to nemůže být přišroubované přímo k těm stojnám? Ta deskla přece žádnou váhu kromě obkladů neponese, nerad bych vrtal do konstrukce geberitu.

Datum: 08.04.16 14:45
avatar

Já jsem to (ty svislé profily) přišrouboval ke konstrukci. A vrchní SDK jsem na přední hraně rovněž šrouboval do konstrukce. Buď šrouby s vrtací špičkou (nevím jak se jim odborně říká) nebo předvrtat a pak obyčejný šroub do sádroše.


doplněno 08.04.16 15:05:

Na upevnění profilu do zdi jsem použil 6 cm dlouhé natloukací hmoždinky se šroubem. A dole (na zemi) jsem jen povolil šrouby, "nohu" přizvedl o milimetr a zasunul profil ustřihnutý v místě nohy jen do "L" .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.16 09:58
avatar

Jipodpet@

silikon nebo akryl nikdy, dělá po letech fleky na omítce. Spojení sádrokartonu a zdi nepraská, proč by mělo?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasr
Datum: 08.04.16 10:45

Ani v místech kde budou obklady? Cim to tedy spojit v místech, kde je štuk, tou skelnou páskou? Pár známých to má popraskané, hlavně v místě strop (SDK), stěna (ytong).

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.