Alkyton/luxol na verandu z kovu/dřeva

Od: Datum: 05.04.16 21:46 odpovědí: 8 změna: 06.04.16 11:49

Ahoj, prosím o radu s nátěrem. Na chatě jsem natřel molo luxolem - prkna/smrk a funguje to dobře - odpuzuje vodu, nerostou na tom houby/mech a brouci to nežerou.

Veranda bude po rekonstrukci ocelová(jekly) a dřevěná(modřín,smrk).

1) Mám použít na ocel i dřevo Alkyton

2) Alkyton na kov a luxol na dřevo

3) Něco jiného

Děkuji za Vaše rady a názory.

Jakub


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: trtr
Datum: 06.04.16 09:10

Zdravím, ač toho moc natřeno nemám, poradím. Na kovové konstrukce většího významu s oblibou používám systém základ Pragoprimer základ a na to používám Hostagrund (silnovrstvá matná barva, pěkně drží-cca 6 let možná více od aplikace na zábradlí a spokojenost).

Na dřevo bych žádnou barvu, která udělá ze dřeva hnus, kde nic nevynikne bych nedával. Dobré zkušenosti mám s Lazurolem a jeho napouštěcím základem (strašně to smrdí), ale pěkně napouští-používal jsem to na okna. Chtělo by to foto, ale verandu bych asi napustil proti škůdcům a pak pěkně olejoval (třeba každý rok po zimě)-dřevo to ocení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.16 09:48
avatar
On píše že na dřevo verandy chce použít luxol což je tenkovrstvá lazura. To že dřeva hnus neudělá. Luxol i když to na něm nepíšou překvapivě dobře drží i na železe takže bych klidně natřel i tu kovovou konstrukci. Jen je potřeba všechno předem pořádně odmastit a nedávat silnou vrstvu která by se po čase loupala.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 06.04.16 09:52

Zdravím, tak Loxul bych rohodně na kov nedával, je to prasárna a člověk si svou vlastní fušeřinou nasxxe do hnízda. Ta reakce byla z důvodu bodu 1, kdy alkyton by se mohl použít i na dřevo, což bych nedělal. Na dřevo bych dal olej-dá se pořídit solidní kbelík, který dlouho vydrží celkem levně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: semi64
Datum: 06.04.16 10:14

A nestačí Lazurol sám o sobě bez toho napouštědla? Stejně jak Luxol, tak i Lazurol by snad v sobě měl mít nějaké fungicidní látky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 06.04.16 11:43

Zdravím, nestačí, když budou blbé podmínky, tak to chytí plíseň atd, jsou tam jen oleje a vosky v lakovém benzínu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jakubz
Datum: 06.04.16 11:18

Je to veranda na chatě v lese u přehrady. Přehrada je 2 m pod chatou. Vstup do chaty je v patře. Všude okolo je les a potok. Jekly budou na betonu, schody budou předem impregnované a smrkové a také budou na betonu. Prkna na ocelové konstrukci budou modřínová. Zábradlí také předem impregnované(tlakově) ze smrkových palisad. Vše tedy bude sát už méně. Chtěl jsem vědět, zda Alkyton na dřevě taky tak dobře odpuzuje vodu a tím pádem to nenasákne. Pokud budu používat Luxol na dřevo a Alkyton na kov, tak nevím, zda chytnu stejnou barvu. Chata má hnědé lišty, tak to ladí s verandou i molem. Molo mělo prkna, která nebyla předem impregnována, tak to hodně sálo - 3*1,2m a použil jsem 2 plechovky - snad 5L...

Od: trtr
Datum: 06.04.16 11:45

Zdravím, toto asi nebude chtít slyšet, ale ochranné pásmo a přehrada sebou nese určitá pravidla a omezení, zvláště při manipulaci s nebezpečnými látkami, kterými jistě nátěrové hmoty jsou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jakubz
Datum: 06.04.16 11:49

Jsou to Hracholusky, voda je tam občas tak zelená, že se po ní dá chodit :-D Nedávno tam opět někdo velice chytrý povolil benzinové čluny - každou chvilku chčije olej z lodí do přehrady. Molo natřené Luxolem je to nejmenší zlo na přehradě. Okolo není žádný závistivec, je to osamocená chata, tak to tolik nehrotím ;)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.