Jak vytrhat staré parkety v bytovce?

Od: ® odpovědí: 7 změna:

Zdravím,

plánuji se pustit do trhání starých parket v bytovce. Jsou to úplně klasické parkety, které můžete vidět v každé nerenovované bytovce z 50-60. let. Můžete mi poradit, čím je nejlépe vytrhat. Popř. jestli existují nějaké agresivní přípravky, které by pomohli? Poté je v plánu pokládka vynilu.

Díky za odpovědi!

7 odpovědí na otázku

 

 


0x

Záleží na tom, do čeho jsou kladené, jestli jsou lepené do asfaltu, nebo něčeho jiného, nebo pokládané volně. Ale proč vyhazovat pěkné kvalitní parkety (správně vlysy)? Pokud podlaha drží, dají se přebrousit a podlaha je pěkná, pohodlná, efektní.


doplněno 05.04.16 17:52:

Na fotkách to vypadá pouze jako pás mezi dlažbou a stěnou, takže asi opatrně, aby se neodloupla dlažba. Nebo jsou vlysy i pod dlažbou? Jak to vypadá, tak by asi stačilo pod okraj vlysů (parket) zaseknout plochou část krumpáče, lehce zapáčit a vlysy by měly lehce odskočit. Asi by bylo dobré pod konec násady krumpáče vložit tlustý plech nebo tenké prkénko, aby při páčení nedrtil podlahu pod sebou.


Podle mě jsou jen položené, zkoušel jsem kousek vyklepnout. Viz odkaz na obrázky.
postimg.org/...

Levou část neřešte, ta fotka prostě tak vyšla. Je koberec a pod kobercem tyto vlysy.

Podlaha se bude stěrkovat nebo možná dávat i nivelačka, ale rád bych podlahu nepoškodil. Neštačil by místo krumpáče i takový hák, co používají hasiči třeba na vylamování dveří?

 


0x
avatar magdon

Bývá pod nimi asfaltová lepenka a pod lepenkou škvárový zásyp. Teprve pod zásypem je stropní betonový panel. Krumpáč (ani nic jiného) s nemá při páčení o co opřít. A pozor, v zásypu pravděpodobně povede volně kabel ke světlu o patro níž, tak ho nepoškoďte!


Až tak hlubokovat nemám v plánu rýpat. Mně jde jen o to, jakým nářádím co nejvíc vlysů vyloupnu a co nejmíň poškodím podklad.

 


0x

Keby to posúdil odborník, parketár? My sme si dali položiť novú plávajúcu podlahu, na staré palubovky. Tie tam nechali, položili nejakú penovú podložku a na to dali novú podlahu. Za jedeň deň hotové, robila to parketárska firma, aj s montážou a dodávkou.


Taky jsem to tak chtěli, ale prodražilo by se nám to 3násobně, přestože nám to bude dělat známý. Navíc nám parkety hodně rupou, takže nechce riskovat to, že za deset let by to dělalo znovu.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]