Jak srovnat samonivelační stěrku

Od: odpovědí: 12 změna:

Zdravím,

dělali jsme v místnosti 5 * 3,5m samonivelační stěrku (od Cemixu) a hrubě jsme podcenili penetraci. Napenetrovalio jsme málo, a tak 4 kýble (100 l) hmoty uschlo velmi rychle a jsou vidět pásy a na několika místech bylo hmoty více a podlaha je tedy nerovná.

Na podlahu budu pokládat vinylovou podlahu, tak by měla být absolutně rovná. Chci se zeptat co teď s tím. Lze podlahu zbrousit, respektive dá se vybrousit i rovina nebo jen výstupky? Pokud ne, jak situaci řešit? Lze nivelačku kompletně vymlátit nebo je pevně srostlá s betonem? Pak už by asi zbývalo pořádně napenetrovat a nalít znova co nejtenčí vrstvu.

Díky za rady


Jak srovnat samonivelační stěrku
12 odpovědí na otázku

 

 


0x

Pokud jsou nerovnosti veliké, je nesjnazší nivelačku zcela odstranit. Neměl by to být zas takový problém.

Druhou možností je zbrousit bruskou na podlahy, nicméně jedná se o dost prašnou záležitost. Následně byste museli udělat druhou nivelaci v minimální výši 4-5mm.

Osobně doporučuji první způsob.


Nikde jsem právě nenašel, že by někdo nivelačku odstaňoval.

Myslel jsem, že když se nivelačka zbrousí, tak už se nová pokládat nemusí, prašnost bych přežil.

Nivelačka je tvrdá a těžko se odstraňuje. Brousit to moc nejde. Je fréza na beton, která oklepává nerovnosti. Jedině tak se dá srovnat, pak pořádně napenetrovat hloubkovou penetrací a opět vylít. Kdyby to dělal odborník hned, bylo by to levnější.


Každý radí něco jiného, někdo že odstranit jde snadno a obrousit taky, jinej že těžko, tak já nevím:). Jo odborník by to jistě udělal líp, ale to už by pak nebyla taková zábava. Pro mě je to zkušenost, z které se chci ponaučit abych v další místnosti již nivelačku položil dobře. Taky bych rád opravil tuhle jak jen to půjde. Od odborníka si tedy rád nechám poradit, prostředky na položení odborníkem v celém bytě bohužel nemám.

 


0x

Nivelačku mi dělal zedník, (příbuzný), jelikož podlaháři to měl drahý.

Na roztažení nivelačky používal umělehmotného ježka na tyči - koupená ve stavebnictví, přebytečné vrstvy srovnal hladítkem.

Potom přišli podlaháři, a podlahu zbrousili, ale už si nepamatuju jak to bylo drahý, protože jsme v tom měli ještě pokládání lina a koberců, takže brousit to lze, otázkou je do jaké míry.

Kdysi jsem dělal menší místnost a dopadl jsem tak jako vy. Vyřešil jsem to nákupem další nivelačky a protože původní nivelačka už sloužila jako impregnace tak se to na podruhé srovnalo samo.

Otázkou je jak velké máte nerovnosti a co se finančně vyplatí.

Je také potřeba dodržet technologický postup přípravy nivelačky, když tak koukněte ještě na Youtube.


doplněno 05.04.16 15:25:

Ten umělohmotný ježek stojí asi stovku, tyč je stejná jak namalovací váleček, stojí taky asi stovku, takže pakatel.


Nerovnosti nejsou velké, příprava nivelačky odpovídala návodu. Problém byl opravdu v nedostatečné penetraci, voda se vsákla do betonu a nivelačku jsme nestačili dostatečně rozetřít. Ježka jsme neměli, ten s kovovými ostny je drahý a ten umělohmotný ... otázka je jestli má smysl. Videa na youtube mám naštudovaná :)

 


0x
avatar jabraka

Penerace je nutná pouze tehdy,kdy je podklad po předchozích zásazích nesourodý.Na nerovnosti vliv určitě nemá.Může maximálně zpomalkovat vysychání nivelačky,což je naopak výhodné.Na čerstvou nivelačku se dá ještě 2 - 3 mm přidat,použije li se řidší.

JB

Co to je za bláboly?

Toto je absolutní nesmysl. Ta penetrace se tam dává právě z toho důvodu, aby nedocházelo k příliš rychlému vsakování vody do podkladu a tím nadměrně rychlému tuhnutí nivelace. Toto nemá nic společného s penetrací například při malování, kdy tam skutečně penetrace plní úlohu sjednocení vsákavosti. Ale toto je úplně o něčem jiném.

Navíc radit ředit nivelaci nad rámec návodu je druhá velká chyba. Díky tomu dojde k odloučení pevných částic nivelace a vody, kdy po vyschnutí nezůstane rovný povrch (voda se odpaří).

Penetrace je základ pro nivelačku. Jinak jsou to vyhozené peníze, protože to nikdy nebude rovné. To radíte absolutní nesmysl jabrako !

 


0x

Dobrý den, mám podobný problém jako zakladatel otázky. Jen jsem nivelační stěrku nechala udělat od odborníka - vloni na podzim. Popraskala a část se odloupala- 7 m x 1,2 m. Nechtělo se mu držící odstraňovat,tak ji nechal a díry po odloupnuté znovu vylil stěrkou. Ručně přebrousil a prý bude dobré...Jenže není. Přilepil podlahovinu, jakmile se pochodilo, začaly nerovnosti vystupovat. To co doplňoval, je nižší a všechno se to pěkně prošlapalo. Včera přišel a část podlahoviny (Fatra) odlepil, aby se podíval pod ni. Jeho poslední verze opravy je, že hustší lepidlo rozetře přes díry a znovu přilepí. Vůbec se mi to nelíbí, mám obavu, že tím problém neodstraní. Má zaplaceno, hledá cestu pro něho nejvýhodnější. Co Vy na to?

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]