Výpověď z nájmu pronajímatelem

Od: Datum: 03.04.16 14:23 odpovědí: 3 změna: 03.04.16 19:48
Dobrý den.
Potřebovala bych poradit ohledně jedné situace. Jsem vlastníkem bytu, přičemž od roku 2012 byt pronajímám. Nejdříve jsem s nájemci měla uzavřenou smlouvu na dobu určitou, po dobu trvání jednoho roku. Nicméně nájemci začali platit pozdě, dodnes mi peníze doručuji až 25. den v měsíci, i když ve smlouvě mají do 13. dne. A ještě lžou, že jsou mimo město a proto nemůžou zaplatit, i když je potom potkám ve městě. To uz byla posledni kapka, proto od té doby mají smlouvu na tři měsíce. V červnu jim smlouva končí. Rozhodla jsem se, že si byt s přítelem spravime a nastěhujeme se do něj. Nejsem si ale jistá, jestli v tomto případně platí tříměsíční výpovědní lhůta?
Chci se proto zeptat, jestli je právně všechno v pořádku. Když mají smlouvu na dobu určitou. Případně jak postupovat dále. Dekuji za odpověď.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 03.04.16 14:54
avatar

Dobrý den, Vám bude stačit, když nájemce písemně informujete výzvou, že jim končí náj. smlouva v červnu a nemáte zájem o její prodloužení, resp. požadujete, aby byl k 1. červenci byt připraven k převzetí a nájemce vystěhován. Připravíte si předávací protokol a budete doufat, že nájemce byt skutečně opustí po skončení platnosti náj. smlouvy a odstěhuje se. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.04.16 17:58

Souhlasím s benem. Jen dodám, že pokud vám platí nájem s "jen" dvoutýdenním zpožděním, tak jste našel celkem slušné nájemníky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.04.16 19:48

Co nejdříve jim buď osobně-potvrdit si předání-nebo doporučeně dejte vědět,že jim končí nájemní smlouva a vy ji neprodloužíte a tedy k...tomuto datu musí byt připravit k předání vám.Nevím,zda byt pronajímáte se zařízením nebo bez - podle toho to sepište.Nemají šanci,i když nebudou chtít,nevím,jak ve vašem městě,ale u nás tady je můžete nechat i vystěhovat...s policejním dohledem...tohe většinou platí - tahle pohrůžka.Sama jsem pronajímala 2 garsonky,až budete chtít pronajmout-dejte vědět v nemocnici u vás,zdr,sestra nebo lékař jsou spolehliví...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.