Plašení vrabců

Od: ® odpovědí: 4 změna:

Dobrý den. Máme pergolu porostlou břečťanem.Ptáci zejm. vrabci se ukrývají v listí a bohužel vše co je na zemi včetně židlí a dlaždic znečistí. Máte nějaký osvědčený recept, aby přesídlili? Děkuji.

4 odpovědi na otázku

 

 


1x
avatar ben

Dobrý den, spíše bych navrhl zakrývat posezení nějakou plachtou. Také máme břečťan - ptáci v něm sídlí, suché listí opadává a také padají ty tmavé kuličky.

A taková rozmáznutá kulička obsahuje šťávu, kterou odstraníte hůře, než ptačí hovínko. Takže, z břečťanu je hodně odpadu na uklízení. Jinak můžete zkusit umístit tam nějaká stará CD (jako zrcátka) nebo siluetu dravce, ale zřejmě to bude spíše "opičárna" a ptactvu jen pro zábavu. Zdravím!

 


1x

Pořiďte si kočku (ne kocoura), ta chytá ráda ptáčky.

Chtěla jsem napsat, že my máme kočky a aby nežrali vrabci slepicím máme kohouta. Vrabci se zdržují na horním dvoře, tam jim nasypu ale i tam občas zaloví kočky.


doplněno 03.04.16 18:42:

Naše kočky jsou pod pergolou nejraděj.

 


0x
avatar 72mona3
Veškeré plašičky fungují jen chvíli. Cokoliv reaguje na pohyb větru ptáci za den omrknou a příští den je tam máte znovu (vlastní zkušenost). Stejné je to se siluetami predátorů (dravci, kočky), pokud jsou statické a jsou tam stále, neúčinkují. Živou kočku nedonutíte, aby vám tam sedávala *smich* Možná pokud nějaký kutil vymyslí zvukovou... *nevi* M.
doplněno 03.04.16 18:47: @lidus - kočky milují závětří, sluníčko, přehled a svoje lidi :) Vaše pergola to splňuje, ale jiná nemusí ;)

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]