Jak vyresit poplatky s podnajmem

Od: Datum: 02.04.16 14:06 odpovědí: 6 změna: 03.04.16 16:20
Dobry den
Chci se zeptat: S pritelem si chcem od kvetna hledat podnajem ted bydlime kazdy jinde a ja jsem v podnajmu je to sice od meho taty takze moc neplatim ale zajimame jak se mam odhasit jak zrusit tech 2 200 co platim bytaku jestli jim musim neco nahasovat osobne ze uz to nebudu platit a hlavne by me zajimalo jak je to s elektrikou kdyz pujdu do jineho podnadnajmu. Dekuji za odpovedi

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 02.04.16 14:21
avatar

Dobrý den, jako první se dohodnete s majitelem bytu (pronajímatelem), s kterým máte uzavřenou náj. smlouvu (táta nebo "byťák") na ukončení (výpověď nebo i dohoda - písemně). Také se dohodnete na převodu energií (podle toho, kdo má smlouvu s dodavatelem energií). Potom zřejmě při odchodu sepíšete předávací protokol, domluvíte se na vrácení kauce (pokud byla) a vyúčtování energií. Pokud nemáte "černé svědomí", tak uvedete i novou adresu či kontakt (aby Vás mohl majitel dohledat nebo se domluvit na tom vyúčtování, které je vždy se zpožděním). Zdravím!

doplněno 02.04.16 14:37:

luci22 - ano, neodhlašovat (aby nebyl sundán elektroměr), ale udělat převod elektroměru na jinou osobu.

doplněno 02.04.16 19:13:

petri - příště, než napíšete o nějaké radě, že je zcestná, tak se na celou věc zkuste podívat očima majitele bytu. Už jste někdy zařizoval znovuzapojení elektroměru?

Víte, co je k tomu třeba zařídit a kolik to stojí? Proč radíte stylem "po nás potopa"?

Tazatelka se prostě dohodne s majitelem bytu, na koho se elektroměr převede. Buď si to nechá přepsat na sebe majitel nebo se domluví a převod udělají až na nového nájemce. Nevidím rozumný důvod, proč by měl majitel bytu zase po každém nájemci zařizovat znovu elektroměr. Navíc, předávací protokol bude obsahovat i odečet stavu elektroměru, tak tazatelka nebude ošizena - převod bude s tímto stavem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luci22
Datum: 02.04.16 14:33
Takze kdyz ta elektrina je psana na me tak se musi previst na meho tatu?
Datum: 02.04.16 15:32

Luci22 píšete, že pronájem je od vašeho otce, ale platíte to byťáku, to je trouchu zmatečné. Jinak, pokud máte nájemní smlouvu, musíte dát výpověď, u které běží výpovědní lhůta, jinak budete platit i v době, kdy už byt nebudet užívat. Pokud máte uzavřenou smlouvu s dodavatelem elektřiny, musíte ji též zrušit. Rada, aby jste to napsala na někoho jiného je zcestná, a zcela pozbývá logiky, protože to, kdo bude po vás užívat byt a za jak dlouho, Vás nemusí zajímat. Nevidím nejmenší důvod, proč na otce, pokud není uživatelem tohoto bytu po Vás. V jiném podnájmu si opět uzavřete smlouvu o dodávkách energií novou i kdyby to bylo ve vedlejším domě. Do protokolu o předání bytu dáte na sebe nějaký kontakt, kvůli vyúčtování, budete tak jištěna proti případnému vymáhání nedoplatku. V opačném případě by se Vám mohlo stát, že by se dluh pěkně prodražil. *cteni*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.16 10:16

*zed*


doplněno 04.04.16 09:20:

ben® omlovám se za nevhodně volená slova *placni*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.04.16 16:20
avatar

Konečně tlučete hlavou o zeď. Trochu slušnosti by neuškodilo. První den registrován a takový suverén? Ben to vidí z pozice slušného člověka a z více aspektů. Radí dobře, ne bezohledně k pronajímateli. Od něho byste se měl naopak učit a hlavně slušnému jednání, machře!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.04.16 10:20
Vás se více dotkla poznámka o zcestné radě, než samotný fakt, na co se luci22 ptala. Pisatelka nepíše, že bude provádět směnu bytu, ale hledat nový podnájem. Potom rada neodhlašovat, není na místě, protože byt, který opustí může být kdoví jak dlouho prázdný. Proč do toho hned taháte rčení typu: "po nás potopa"? Proč by se v takovém případě měla dohadovat s někým, kdo neexistuje, a po celou dobu mít elektroměr na svojí osobu? Radíte hovadiny, už jste někdy mluvil s člověkem, který dal na vaší radu, neodhlásil elektroměr a jiný si na jeho úkor užíval, ale neplatil? Neřešíme zde majitele bytu, který ho dále podnajímá, ale způsob, jak odejít z nájemního bytu a co udělat. Pisatelka z vaší odpovědi byla překvapena, proto položila otázku, zda to má přepsat na otce, protože jí to zrejmě zaskočilo, jako každého, kdo tu Vaší "zcestnou" radu četl. Jenomže vaše narušené EGO, že někdo jiný má jiný názor, Vás rozlítilo natolik, že hned druhého napadáte. Luci 22 nevysvětlila, proč nájem platí byťáku, když je to přes otce a tedy v jakém vztahu je vlastnictví bytu, a Vy zde řešíte elektroměr. Byťák na sebe elektroměr přepisovat nebude, ty Vaše rady do hospody, typu: "víte kolik to stojí" jsou úsměvné. Ještě jste měl dodat další "radu", že se má dohodnout s novým nájemcem stejné nájemném, jako měla ona, protože přeci "nezbude po ní potopa" v podobně vyššího nájemného. Vaše první odpověď byla v pořádku, dodatek už byl na úrovni pavlačové klepny.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.