Povolení vstupu do domu a přenocování

Od: Datum: 01.04.16 19:05 odpovědí: 7 změna: 02.04.16 13:03

Prosím poraďte, v rodině se bohužel nespravedlivě rozdělil dům babičky, kde moje máma vlastní 1/8 domu, teta 1/8 domu a strýc 3/4 domu. Dům je na druhém konci republiky, kam jsme jednou za čas na pár dní mnoho desítek let jezdili za babičkou. Babička se bohužel pomýleně vzdala majetku ve prospěch strýčka, který zde trvale žije a v katastru není ani jako věcné břemeno na dožití. Teď ale jakmile se strýček stal většinovým vlasníkem, řekl , že konkrétně já v domě nesmím ani jednou přespat. Má na to právo, když ostatní dva menšinoví vlastníci mají opačný názor? Myslím, že jednou za čas by mi to se souhlasem ostatních vlastníků povolit měl. Navíc v domě máme jako rodina udělanou jednu místnost s naším vybavením.Díky za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.04.16 01:18
avatar

Nikoho nedonutíte,

aby povolil něco, s čím nesouhlasí.

Jedině se s ním dohodnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.16 01:24

Myslím si, že pokud vlastníte třeba jen osminu domu, nemá strýc právo Vás vyhazovat. To, že s Vaším pobytem nesouhlasí je podle mne protiprávní. Zkusila bych bezplatnou právní poradnu. Viděla jsem i na internetu kontakt. Rozhodně se nevzdávejte svých práv.

avatar
Upozornění od sys ladinpraha 02. 04. 2016 09:50:17
Tazatel nevlastní žádný podíl.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: jenda2
Datum: 02.04.16 09:29

Nejlepší by bylo, kdyby jste se s mámou domluvil a ona na vás převedla svůj díl domu. Pak bude jednou pro vždy po problémech. Nezapoměňte také přispívat na údržbu domu svým dílem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 02.04.16 09:42

Přesně tak, jste-li majitelem byť osminy nebo jakéhokoliv malého dílu není možné aby vás strýc "vyhostil" chce-li to pro sebe celé musí vám váš podíl vyplatit, až pokud vás vyplatí bude to celé jeho a nemusí vás tam pouštět pokud nechce, podrobnosti bych konzultoval v práv. poradně, jak bylo řečeno výše...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.16 11:12

jenda. Opravdu se domníváte, že bude po problémech?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marekvoracek
Datum: 02.04.16 12:54

Nehledejte v tom složitosti - pokud máte vy nebo vaše matka na tom domě nějaký podíl, něco vám tam patří, ta 1/8, tak vám strýc musí umožnit ten svůj podíl nějak využít. Konkrétně u vás - vaší mamince by tam určitě měl povolit přenocovat, vám nikoli, protože vy sám tam nemáte nic.

Je to však věcí domluvy, pokud se mamka se strýcem domluví, neměl by být problém.

Ale pokud se ptáte zda na to má právo - ano, má, protože vy sám tam nemáte nic. U vaší maminky však nikoli.

pokud tam máte nějaké vybavení, tak by to měla řešit mamka se strýcem a sama tyto věci užívat, případně, pokud je sama zakoupila, žádat o jejich vydání.

Ale i když jde o příbuzné, pokud vám tam nic nepatří, tak se skutečně vy sám nemůžete domáhat toho, aby vám tam strýc něco povoloval, pokud si to on sám nepřeje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.16 13:03
avatar

Pokud tam múže vstoupit matka,tak ji může kdokoliv navštěvovat,.Natož syn a jeho rodina.Když si strýc nedá říci,tak soud.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.