Kam umístit na soklu větráčky

Od: Datum: 01.04.16 17:46 odpovědí: 3 změna: 02.04.16 14:59

Dobrý den, při rekonstrukci domu jsem kamenný sokl navrtal dřevěným roštem a zakryl cetrisovými deskami. Kam mám teď vyvrtat odvětrávací mřížky, aby vzduch cirkuloval? Výška soklu přibližně 180 cm, místy 2m, popř. kolik těch větráčků? Děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 01.04.16 18:15
avatar

Zdravím.

Větrání o průměru min.5cm umístěte 10cm od podlahy.Potom 10cm od konce obložení,tzn.ve výšce 1.70cm nad tím spodním,v ose.Takto postupujte zhruba každý metr.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 01.04.16 19:49
avatar

Dobrý den, nezapomeňte větrací otvory zakrýt pl. mřížkou a podle jejího rozměru (průměru) si připravíte otvory. Ten princip dole a nahoře je logický, aby vzduch lépe proudil, ale pokud ten dřevěný rošt má i svislé a vodorovné prvky, tak máte vlastně několik polí a musíte odvětrávat každé jednotlivě - tím bude dán i počet otvorů. Ovšem, to větrání probíhá neustále a bez přerušení, tak možná ani celkový počet otvorů není podstatný. Zdravím! P.S. Jo, kolegyně v prvni radě také odvětrává dobře .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.16 14:59

Ano dost důležitá poznámka. Nepíšete jaký typ roštu jste zvolil, zda latě vodorovně, svisle, nebo křížně, tedy kontralatě. Potom ty otvory podle toho jsou aplikovány. Dělá se též mezera po celé spodní délce, a celé horní, uzavřené klempýřskými prvky. Používá se nějaká síťka (mušina, perlinka apod.), aby tam nezalítavalo cokoli (ptáci, hmyz). Takto se dělá zkouška pevnosti *zed*, pro ty co si nevěří !

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.