Matice přívodní trubice WC

Od: odpovědí: 7 změna:

Do WC chci dát nový napouštěcí ventil, který má menší závit než ten starý, takže musím pořídit i novou matici, která spojuje ventil s přívodem vody. Má ta označená matice speciální název? Nevím, co mám přesně hledat :)


Matice přívodní trubice WC
7 odpovědí na otázku

 

 


2x

Musíte koupit celou tu hadici. Tuto bílou nebo pak nerezovou. Ta matice sama o sobě nejde vyměnit.

 


2x

Samostatně převlečná matice koupit nejde. Buď koupit novou hadici s menším závitem 3/8" na 3/8". Nebo koupit redukci 3/8" na 1/2". Ale proč tak složitě, když jde koupit s větším závitem rovnou 1/2"? *nevi*


doplněno 01.04.16 13:56:

topenilevne.cz/...

triker.cz/...

melscher.cz/...


doplněno 01.04.16 14:00:

alcaplast.cz/...


Díky, redukce je nejjednodušší řešení

 


0x

Hadici se říká připojení k WC - tedy co já vím.

 


0x
avatar figurek

Možná by bylo lepší přidat sem taky fotku uzavíracího ventilu, co máte na zdi. Co tam máte za ventil? Některé ventily mají závit 3/8”, některé 1/2". Je to na nich napsáno.

Vy jste asi měli půlpalec na ventilu a půlpalec na nádržce. Teď asi možná máte na nádržce 3/8”.

Jestli je toto pravda, tak skočte do nějakého bauhausu nebo hobby marketu a poptávejte přívodní hadici k WC s koncovkami 1/2” a 3/8”.

 


0x

Prevlečná matica = holander

 


0x

Ahoj.

Ať si tam nakonec dáš cokoliv, v případě něčeho kovového bych určitě doporučil nerez s označením barvou-čárkami červenými s modrými. Hliník není dobrej. A ta nová hadička by se neměla nikde dotýkat. Furt v prostoru i v případě, že by se nějak hejbala při pouštění vody z nějakého jiného výtoku. Dělává to. A pak to oxiduje a rádo to praskne a ta gumová hadička vevnitř ten tlak už neudrží. A ten kulový roháček bych zároveň vyměnil za funkčnější ventil s gumovým uzavíráním. Roháček, u kterýho upadne ta celoplastová rukojeť je v případě vodní pohromy na PRD. Všude to měnim. I nevyžádaně.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]