Renovace střešních oken VELUX

Od: Datum: 04.04.16 11:11 odpovědí: 7 změna: 05.04.16 21:18

Dobrý den poradci.

Letos mě čeká renovace střešních oken.

Jsou to dřevěné VELUXY montované před 10 lety.

Jsou pěkná, ale na některých se už v rozích objevují vady na laku.

Má někdo zkušenost z vhodným lakem na tento druh renovace.Jde mi hlavně o druh laku, aby byl v rámci možností rychleji schnoucí kvůli zavření křídel.

Křídlo budu vytahovat z rámu a nerad bych nechával okno dlouho bez zavření...

Díky za názory....

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.04.16 11:34

Tak to tě nepotěším.

Střešní okno jsem renovoval loni na podzim. Vysadil jsem křídlo a demontoval rám okna. Potom jsem obrousil starý lak a nalakoval dvěma vrstvami lodního laku (druhá vrstva 24hodin po první vrstvě a po přebroušení).

Místo střešního okna jsem pod křidlici vložil makrolon. Ten fungoval pouze proti dešťi. Proti větru jsem měl okno zalepené z místnosti igelitem, ale vítr vždycky někde lepící pásku "odfoukl".

Pokud máš více stejných oken, tak je dobré si ubělat nějaký provizorní kryt otvoru střešního okna a renovovat vždycky jedno okno.

Asi čtyři noci celkem, jsem spal v chladnu a pak jsem okno smontoval a znovu osadil.

Okno jsem měl rozmontované kompletně. Demontované panty, sklo, plechování, zavírání, prostě všechno co odmontovat jde. Dokonce jsem měl venku i těsnění.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.04.16 12:42

O.k. díky za odpověď

Mám jich 12 ks, takže asi bude nutné udělat plechový poklop se zajištěním a pomalu renovovat.

Můžu se zeptat na efekt celé té práce?resp. vlastní spokojenost? šel by jsi znova do této činnosti, nebo by jsi to nechal udělat firmou?

Nějaké zakl. foto?jak je to rozdělané?Měnil si nějaké díly např. těsnění za nová?

Díky!

Datum: 04.04.16 13:23

Firmu bych to rozhodně nenecal udělat. Za první bych to nezaplatil (jak by to bylo drahý) a za druhý by to firma dělale "všechno na jednou". To by možná za tu cenu od firmy šly koupit nový okna (to pouze hádám).

Když si s tím budeš hrát postupně, tak ti to zabere hodně času, ale odmontuješ to šetrně, abys měl potom při montáži co nejmíň problémů. Důležíté je označit polohu plastových vyrovnávacích podložek a klínků. Dále pak roztřídit vruty, podle toho kam patří. A naposled pod sklem jsou plastové podložky, ty sy překresli fixou ne dřevo, abys věděl kdy byly. A Dobře si prohlídni které plochy jsou lakované a které jsou surové. A ty plochy které jsou surové tak nech. Pokud je nalakuješ všechny, tak dřevo přestane "dýchat".

Fotky nemám, všechno jsem si pamatoval. Jediné co bylo poškozené je těsnění, ale to musím doobjednat a vyměnit. To se dá udělat kdykoliv.

Já jsem spokojen, okno vypadá jako starší ale s celistvou vrstvou jaku na povrchu. Letos přes zimu se tam srážela vlhkost, ale neviděl jsem, že by se vsakovala do dřeva. Spíš jsem ji utřel hadrou nebo vyvětral.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.04.16 13:33

Tak jestli je to opravdu taková drbačka, co navíc zabere spoustu času, tak to je pro mě argument (taky mě to čeká), proč bych se do toho nepouštěl. Čas opravdu nemám.

Datum: 05.04.16 20:47

Ještě se zeptám na ten lodní lak, jestli by jsi šel znava do něj.

Nabízeli mi kromě něj ještě systetiku, nebo vodovku v bezbarvých lacích...

Díky !

Od: jmlc®
Datum: 05.04.16 21:15

Taky jsem se už od loňského roku chystal a sbíral informace - mám jen dvě střešní okna, ale jsou navíc trochu "prdlá" - rám netěsní. Budu muset něco vymyslet.

Chtěl jsem ale napsat něco o těch firmách. Před dvěma lety jsem se snažil tchýni ukecat, aby vyměnila 12 kastlových oken za plastová. Naceněno firmou na 80tis - dvojsklo 1,1u tuším 5-6 komor - záruka 7 let. Ona řekla ne, prý by to dlouho trvalo - nechala si zavolat "rodinu" - Borec 12 dnů vydělával okna, brousil, natíral, všichni v domě mrzli. Za těch 12 dnů si řekl 30tis za práci + materiál extra (měl helfra). Práce udělána dobře - tj. na dva roky klid. Měsíc smradu z nové barvy. Stará hnusná skla, zima, netěsní,...

Je tedy na pováženou, jestli práce a lak za cca 60tis na starých oknech byla ekonomická - když lepší a bezúdržbová okna byla za tak nízkou částku. Samozřejmě k oknům by se přičetlo i zapravení, malování... - ale tady bylo vše nutné také provést (renovace starého domu), takže to nepřipočítám.

Datum: 05.04.16 21:18

Kvalitně provedená renovace oken se rovná ceně nových oken.

Ono všechno rozdělat, lištovaný skla klidně vysadit, pak sundat starou barvu, přetmelit to, přebrousit pak zase nalakovat a dát všechno dohromady je opravdu strašný kvantum práce.

Jen bych se vyhnul lodnímu laku. V amatérských poměrech se vcelku dost používá, ale není to dobrej nápad.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.