Čím obalit přívod elektřiny pro zateplování

Od: Datum: 30.03.16 12:36 odpovědí: 9 změna: 02.04.16 23:20

Na dům máme elektřinu přivedenou drátem připevněným železem ke stěně. Je obalený jakousi černou trubkou, snad gumovou. Po zateplení bude ze stěny koukat jen ten drát. Řemeslníci sami nám říkali, že ta hmota bude určitě špinit tu fasádu, ale sami nevědí, jak to vyřešit. Čím ten drát "omotat"? Jestli rozříznout "husí krk" a ten na drát nasadit? Sice by zežloutl, ale pořád je to lepší než mít pod drátem černý táhlý mazanec. Napadne někoho prosím lepší řešení? Děkuji předem!


doplněno 02.04.16 12:03:

Je to ten černý drát, co kouká ze zdi. Čím ho obalit, aby až tam bude zateplení se světlou omítkou, tak nebarvil omítku černou? Děkuji všem, co jste reagovali! Ta samovulkanizační páska zní velmi zajímavě!Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.03.16 12:57
avatar

Pokud je elektřina vedena venkovním vedením,je ukončena sloupkem,z nějž je svorkovnicí převedena do kabelu,ten je protažen ocelovou průchodkou do trubky a sveden do elektroměrné skříně.Pokud někde je obnažené vedení,je nutno ho rekonstruovat na kabelové a dát do chráničky pod omítku-.Nejlepší způsob by byl,domluvit se u ČEZu na rekonstrukci přívodu zemním kabelem.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.16 13:05

To vedení není Vaše, tudíž ani jej zazdívat není příliš košér řešení. Nehledě na to, že zřejmě porušíte nějaké normy.

Jediným správním řešení je kontaktovat majitele rozvodů a s ním se domluvit na řešení. Při troše štěstí vše udělají na své náklady.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.16 13:17
avatar

Zkuste fotku, pak se lépe radí...


doplněno 02.04.16 21:41:

Kterým směrem je spád kabelu? Pokud směrem ke sloupu, problém nebude - pokud u stěny bude "okapní smyčka", tzn., že kabel půjde před stěnou pár cm dolů a pak nahoru na původní úroveň. Dešťové srážky - voda - bude kapat ze smyčky a nebude špinit omítku. Pokud je spád opačný, smyčku je vhodné udělat mírnê větší. Pak už kabel vede pod omitkou ...Pokud navlečete na kabel husí krk, stejně se vám po dvou třech letech rozpadne - UV záření ho zničí. Nevidím duvod kabel něčím balit...neděláme to u přípojek, které jsou provedeny závěsnym kabelem. Pokud chcete, aby kabel přípojky nebyl videt, pak jedině výkop a kabel v zemi. Máte tam na zdi ještě skříň s pojistkami?


doplněno 02.04.16 21:54:

Když se znovu dívám na foto tak zjišťuji, že tam není skoro žádná smyčka. Nejvhodnější bude pozvat elektrikáře, který to upraví. Kabel bude třeba kousek uvolnit od závěsného lana, dotáhnout napínací šroub. Tím bude možné vytvořit dostatečnou smyčku. Kabel má většinou větší pruhyb, s délkou by tedy neměl být problém.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dam®
Datum: 30.03.16 13:43

Nonek ví v čem je jádro pudla, bez té fotky je odvaha radit, ono to není až tak jednoduchý problém, teda jestli nechceš aby ti zatékalo do baráku nebo dešťovka tekla po zdi. Zřejmě máš přívod přímo ze sloupu, pak teprve na baráku hl. pojistky a pak el. měr. rozvaděč. Kolik bude mít zateplení je taky třeba dát najevo. Existují samodržné natahovací, vodě odolné pásky / něco jako širší izolačka, jenže bez polepu/, ale to není hlavní problém! Takže fotku!


doplněno 30.03.16 14:12:

Ta páska je samovulkanizační.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fero®
Datum: 30.03.16 15:28

Dobrý den,tak jak navrhujete řešit Váš problém nelze a nedoporučuji Vám se do takové akce pouštět.Naprostou

pravdu má kolega -mytrix,přípojka i když je na Vašem domě není Vaše,ale firmy,která Vám zajišťuje dodávku el.

energie.S touto firmou projednejte výměnu přívodního kabelu až k elektroměru,Vám patří vedení až za elektroměrem.

Jak píše -mytrix,měli by výměnu provést na jejich náklady(tak to bývalo a je snad dosuď).

Přeji dobré pořízení

fero

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.03.16 17:34
avatar

Přidám se k noneku, dejte foto, páč nevím co je za problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.16 22:11
avatar

Ta smyčka musí být před fasádou. - zateplením, jinak nepomůže ani váš nápad. Vidím to na odbornou opravu přípojky...jinak bude problém. Teď se dá sekat do zdiva, opravit (vyměnit) kabel, atd. Opravdu pozvěte odborníka...sami to nezvládnete, ani nesmíte, pokud kabel nejde od pojistkove skříně, ale přímo ze sloupu...je to majetek dodavatele. Kdo tu přípojku dělal, tak by mel vrátit vyucni list (psani na tabletu mi nějak nejde) ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.16 22:59
avatar

Jako největší problém vidím v provedení smyčky. Po kabelu bude stékat voda do zateplení a po omítce. Smyčka má být tak, aby voda skapávala mimo omítku.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: dam®
Datum: 02.04.16 23:20

Opice, chlap, si udělal čas pro názorné vidění, jen doplním kotva blízko zdi taky není v zimě a za většího deště pohoda. Shrnuto, krátká kotva pro kabel, tzn. prodloužít cca o 20cm od zateplení a před vstupem kabelu do omítky mít střed spodní hrany "U" cca 25cm od zdi pro odkapávání.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.