Zateplení garážových vrat

Od: Datum: 28.03.16 18:26 odpovědí: 6 změna: 28.03.16 21:18

Ahoj mám dotaz, válí se mi v garáží nějaké zateplovací polystyrény nebo jak se to nazve a místo vyhození je dám raději na vrata. Tak se chci zeptat na blbost, jestli je to lepší tam přilepit popřípadě čím, nebo stačí jen něčím přichytit aby to drželo?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.03.16 18:29

nalepil bych to tam na pěnu a bylo by *bum*

Ohodnoceno: 1x

Od: vilik
Datum: 28.03.16 18:51
Bude to držet i na bobky silikonu, pokud s pěnou nemáte zkušenosti.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.03.16 19:04

No, vloni jsem to dělal a nikde se neporadil. Zkusil jsem přímo lepidlo na polystyren, ale to byste toho spotřeboval mraky a dělat pořádné koláče. Nic moc. Další problém je, když plechová výplň vrat pruží, musí se pořádně upevnit. Nakonec jsem vrata natřel lepidlem na dlažbu a na to to také přilepil.Pak jsem to přetáhl perlinkou. Teď čekám, co to udělá. Přeju úspěch.

Datum: 28.03.16 20:02

Pokud máš vrata ve stínu a nepřijde na ně sluneční světlo, tak to snad chvilku vydrží.

Ale pokud jsou vrata na přímém slunci, tak v letním horku se muhou klidně rozehřát na 60°C. No a potom to lepidlo na dlažbu od plechu odskočí a ani perlinka už to nezachrání.

Když plochu očistíš a odmastíš, tak to montážní pěna udrží. Stačí desky polystyrenu po aplikaci montážní pěny na několik hodin přitisknout, aby je montážní pěna nevytlačila. A pokud chceš mít jistotu, tak napříč přes polystyrenové plotny přitáhni do vrat nějaké tenké lišty.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 28.03.16 19:35

Jedině na pěnu ,pokud jde o dřevěná vrata šlo by i vruty ale leší bude pěna-první řada se něčím zafixuje než zatuhne -nedrží totiž na rozdíl od lepidla ihned.Dle rady Andreje raději ne,totiž na lepidlo bude držet ale není odolné proti případným průhybům plechu na vratech a po čase je velmi pravděpodobná možnost odpadnutí!

Datum: 28.03.16 21:18
No a nebo to zajistit nějakým drátem nebo něčím a nemuselo by se to lepit ne?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.