Bojler - jak odstavit z provozu?

Od: Datum: 28.03.16 09:22 odpovědí: 7 změna: 29.03.16 10:11

Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat na otázku týkající se ohřívačů teplé vody (bojlerů), jak by bylo nejlepší postupovat:

1 - pro informaci se chci zeptat, jak bych měla případně později postupovat v případě nějaké závady na ohřívači, abych zabránila dalším nepříjemnostem (např. pokud by byl bojler prorezlý) , do doby, než se na něj přijde někdo podívat - mám jej vypnout, uzavřít přívod studené vody a odpojit ohřev, respektive bojler od elektřiny, tzn. jistič? (bojler je elektrický)

2 - jak bych měla postupovat, pokud bojler nebude určitě nějakou dobu používán? Řekněme tak půl roku zhruba, ale zároveň aby nebyla zase taková práce jej dát znovu do provozu, kdyby na druhém byla nějaká závada? jak bych tady měla postupovat? Mám opět odpojit bojler od elektřiny, vypnout ho, uzavřít uzávěr na vodu, nebo bojler i vypustit - případně jak? (opět elektrický bojler)

Děkuji všem


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.03.16 09:53

Pri oprave alebo demontáži sa zastaví prívod studenej ako aj teplej vody,vypne sa istič a potom sa voda vypustí a bojler demontuje po odpojení drôtov od elektriny alebo vytiahnutí prívodnej šnúry.Ak chcete len tak odstaviť bojler na určitý čas,tak len zastavte oba prívody vody a vypnite istič.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 28.03.16 10:04

Ve schématu k bojleru je na přívodu studené vody ventil a na stejném přívodu na "T" vypouštěcí ventil. Na výstupu se žádný ventil neinstaluje, protože bere horkou vodu z horní části vnitřní nádoby. Na vypouštěcím ventilu bývá připojení na hadici pro snadný odvod vody ze zásobníku do kanalizace.

Vstup vody do zásobníku výrobce doporučuje osadit změkčovačem vody.

http://vodnifiltrycz.cz/old/component/virtuemart/filtry-atlas/vodn%C3%AD-k%C3%A1men/filtr-senior-dosaprop-plus-3p-bfo-ha-1

Podstatně se sníží vodní kámen v zásobníku i na sítkách.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.16 13:27

Že niekto nedá na výstup teplej vody z bojlera je jeho rozhodnutie,no pri dnešnej väčšine pákových batérii,nech potom sa nevyhovára na schému,ak mu studená voda cez batériu po náhodnom presunutí páky ku teplej vode,po demontovaní bojlera vytopí celú miestnosť.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.16 12:41

1)jestli je bojler prorezlí tak vám opravář nepomůže,(teda pokud není pouze příruba)mění se celí takže odpojit el.,vodu,vypustit,vyměnit

2)jestli bude používán jako záložní tak bych ho vypustil a vyčistil protože jak bude schnout tak se bude uvolňovat a padat dolů kámen a když tam tu vodu necháte v jakém bude stavu cca za rok*blee* ale jestli je bude připojen na stálý okruh tak bych odpojit pouze el.proud a pouštěl bych vodu přes něj(ať se obnovuje)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 28.03.16 12:43

Moc to řešíte, není ale co. Z boiléru vypusťte vodu, vypněte jistič a tím to končí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.16 12:48
avatar

když z něj vodu vypustíte, tak vám začne uvnitř reznout. Je lepší ho nechat plný.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: topic
Datum: 29.03.16 10:11

1) porucha = uzavřít přívod vody, odpojit od elektřiny. Pozor na situaci viz Slavco - voda může přitéct přes pákovou baterii z druhé strany. Vypustit můžete, měl by tam být odkalovací/ vypouštěcí ventil.

2) odstávka = uzavřít přívod vody, odpojit od elektřiny, vodu nevypouštět. Voda se vypouští pouze pokud hrozí zamrznutí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.