Žehlička prská - je vadná?

Od: Datum: 27.03.16 12:35 odpovědí: 7 změna: 28.03.16 08:56
avatar

Zdravím všechny. Koupila jsem si žehličku TEFAL http://zehlicky.heureka.cz/... a při prvním žehlení tak zvláštně chvílemi prskala. Vrátila jsem ji, dali mi novou a dělá to taky. Je to závada nebo to tak má být? Žádná žehlička mi to doposud nedělala... Je to nepříjemné. Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.03.16 18:37
avatar

Já bych ji naplnila vodou, rozehřála na maximum, dala maximální páru, stoupla bych si nad vanu a žehličkou nad vanou pomalu mávala. Ještě bych stiskla parní náraz a kropení. Nevím, jesti na nastavení páry máte samočištění. Tak to bych také otevřela. A to všecko tak dlouho, dokud nebude pára naprosto čistá a voda v zásobníku bude téměř vyfuněná. Pak bych ji vzala na prkno, nastavila na mírné napařování a řekla bych: Teď se ukaž! :-D Je možné, že je vymyšlená jinak, než jste zvyklá. Zvyknete si na sebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.16 20:01
avatar

Teď jde o to jak prská. Jestli prská vodu, tak to je špatně. Tohle je napařovací žehlička a má vypouštět páru. A to je slyšet, ale neměla by prskat vodu, ale páru. Pokud jste dřívě měla obyčejnou napařovací žehličku, tak tento systém je opravdu trochu jiný. Páru pouštíte knoflíkem souvisle a to je slyšet a také vidět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.16 21:44
avatar

Já jsem se asi špatně vyjádřila, neprská mi vodu, ale uvnitř té žehličky se při žehlení občas ozve praskání (zvuk), jako když zlomíte zápalku. Není to pořád. nevím, jestli to tak má být, nebo jestli je to závada...*sok*

Od: hk
Datum: 27.03.16 21:48

To bude možná topné tělísko jak se roztahuje, když žehlička topí. U kvalitní by to dělat nemělo (tedy pokud to je topné tělísko).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.16 08:56
avatar

Tak v tom případě bude mít zřejmě pravdu Hejkal. Zápalku nemám, ale zlomila jsem špejli, abych slyšela ten zvuk. A to není nic tak strašného. Podle mne se opravdu jenom spíná a vypíná podle potřeby. Tohle slyším také ze své žehličky. Podle mne to není nic nenormálního. Ale pro klid Vaší duše s ní můžete zajít do nějakého elektra a poprosit tam, jestli byste jim mohla žehličku předvést. V menším obchodě, kde je ještě soukromý majitel se určitě domluvíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.16 07:01
avatar
V žehličce je bimetalový termostat. Po zahřátí žehličky na nastavenou teplotu odpojí přívod napětí. Po částečném ochlazení opět zapne.
.
Při odpojení může být slyšet buď mechanické cvaknutí nebo také i zvuk jiskry, která přeskočí mezi kontakty termostatu. Zvláště u žehličky s vyšším výkonem.
Při zapnutí by se měla rozsvítit kontrolka. A opačně. Zkuste porovnat se zvukem.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.16 07:49
avatar

Delta, půl roku je nějaká záruka a pak ještě něco je na rok a půl. Říkám to dobře? Tak si ji nějakou dobu nechejte. Buď se zkamarádíte nebo ne. A vrátíte ji. ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.