Sousedovic slepice

Od: Datum: 27.03.16 12:32 odpovědí: 9 změna: 27.03.16 21:49

dobrý den chtěl bych se zeptat jestli je možné aby nám sousedé dali plot (ohrazení na slepice)asi půl metru od našeho plotu ,je to mírně z kopce a už jednou jsme zkrze ně dělali nový taras,nebo|ď tam stíhá hodně vody a buhví čeho od slepic a i do zahrádky spodní vodou a je to překyselený ,a domluva rozumná s nima není ,už nevím jak jim to zarazit předem děkuji za radu ,mají to tak 30 cm od našeho tarasu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.03.16 12:42
avatar

každý chovatel musí zabezpečit svůj chov tak, aby nevnikal na sousední pozemek. Tedy podle mne ohrazení působiště kurů by mělo být v pořádku.

Druhý problém je, že nevíme, jak početné je to hejno. Soused nesmí obtěžovat druhého v tomto případě pachem, hlukem, prachem.

S tou vodou to nějak nechápu. Chov slepic moc vody nepotřebuje. Jsou nad Vámi, nebo pod Vámi? Když je podmáčený pozemek, tak se dělá odvodnění.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.03.16 12:47

jsou nad náma,mají vše udusáno a voda co naprší stéká k nám pod taras a děsně to tam smrdí ,jinak děkuju za odpověď

Od: uska®
Datum: 27.03.16 12:45

Boužel, soused nemusí stěhovat slepice k vůli vám (pokud jich nemá na stovky). Terén je mírně z kopce, to by byl i kdyby nebyly slepice a do spodní vody se vám nic nedostate pokud nemáte v místě studnu. Na překyselení půdy stačí vápno.

Nevím co je taras. Píšete nesrozumitelně nebo já málo chápu. Slepice mají půl metru od vašeho plotu a na konci píšete, že slepice mají 30 cm od vašeho tarasu. Ten taras máte na sousedovic pozemku?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.16 12:48

no já napsal 50 cm pak 30 ,ale je to tak těch 30 ,ale když to stejně nic neřeší pak je to jeno ,hold to budem muset trpět dál ,nic naplat

Datum: 27.03.16 13:36
avatar

Jak jsem tak pokontrolovala naše sousedy, tak jsem zjistila, že slepice /většinou se jedná o ně/ se dávají do příhodného místa na zahradě. A to nejlépe do rohu, nebo k plotu. A jinak co nejdále od obydlí majitele. On to má vyřešené, ale že tím vlastně omezí souseda, který má slepice na hranici, to již nikdo nevidí. Ale většinou to tak je.

My jsme dali slepice k plotu k sousedovi, který tam měl již dříve chlívky. Takže nebyl tenkrát problém. Nyní už bych nemohla, protože tam má sezení.

Teď záleží, jak daleko máte domek, terasu, výhled, ložnice, pokoje apod.

Taras je asi zídka? Také jsem tápala jako Uška.

Bylo by dobré, kdyby soused slepicím podestýlku - hnůj - zeminu dvakrát za rok vyvezl a dal si to na záhonky. Pokud tak neučiní, tak se místo výběhu neustále zvyšuje, možná i spád potom míří k Vám a voda stéká. Soused by měl u slepic vykopat na hranici podezdívku, osadit podhrabové desky a udržovat spád směrem na svůj pozemek. Je to ale práce a pokud voda stéká po udusané hlíně k Vám, tak je to pro něj nejjednodušší. Chce to v klidu ho upozornit a požádat, aby zjednal nápravu.

K plotu si vysaďte nějaké keře, trochu zastíní a oddělí ten pach a výhled.


doplněno 27.03.16 13:45:

Už sice slepice nemáme, měli jsme vždy asi 6-10 kusů. Ale že bych cítila velké omezení kvůli tápachu to ne. takže asi záleží, jak se o slepice stará. Jestli jim kydá i v kurníku, mění každý den vodu z nádob na pití. V horkých letních dnech to bude asi problém. Nemá tam ještě jiná zvířata? Kachny, králiky?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.03.16 14:00

ne nemá ,jen mě to štve že jim je to u zadku a domluva není

Datum: 27.03.16 21:49

Zdravím, tak to je ještě moc slušný a ohleduplný soused, když si udělal vlastní ohrazení pro své slípky. Co na tom, kdyby stávající oplocení sloužilo jako oplocení i pro slepice, tarasu se nemůže nic stát, pokud má normální základy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.16 15:05
avatar

Snad bydlíte na vesnici. My máme 15 slepiček a kohouta nikdo si ze sousedu nestěžuje a ještě si od nás kupují vajíčka. Žádný zápach neni jedině chviku když se čistí kurník.Nadaleko je zemědělská usedlost s krávami ,koňmi prasaty i slepicemi... Nikdo si nestěžuje na pach a kravál. Chodíme skoro všichni k němu kupovat mléko,máslo,sýry,tvaroh.Na podzim kupujeme ze zabitých mladých býčku maso a ja sobně kupuji před vánoci prasátko na zabijačku. Je důležitá tolerance sousedu ne závist.V případě že tam máte taras (zídku) tak jak může dešťová voda téci k Vám? A v prúsaku pod zídkou pod zemi vám ještě pohnojí zahrádku.


doplněno 27.03.16 15:08:

Taras je kamenná zídka pod plotem nebo místo plotu větší velikosti. Používá se tento název na Vysočině.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.03.16 20:06
avatar

kdyz se posune, aby vam vyhovel, nic se nezmeni, tak si tam dejte nejaky okap :) Mam taky slepice (bez kohouta) a vsichni mi naopak davaji chleba, decka nacumuji jak behaji po zahrade, protoze jsou na volno a chodi az k plotu. Smrdi jen kdyz dyl prsi a prijde mi ze ten radius smradu je hodne maly, ale je pravda, ze mam konstrukci a na ni plachtu, takze neprsi primo do hoven ale okolo.
Mohl by to na tom miste zastresit a tim by tam nevznikalo smradlave blato...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.