Výměna plynového potrubí

Od: Datum: 26.03.16 00:58 odpovědí: 2 změna: 26.03.16 08:20

V našem domě se opravuje částečně plyn. Staré stoupačky nechávají v železných trubkách, případně nahrazují novými železnými trubkami, ale z nich pak jde rozvod již do bytů již měděnými. Je to tak správně, mohou se na stoupačkách plynu tyto trubky používat, a nebo i stoupačka musí být v mědi´? Jak se to dělá při opravách?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 26.03.16 05:57
avatar

Dobrý den, tu opravu jistě provádí nějaká firma, která potom musí na svou práci získat revizní zprávu. Ta firma by měla vědět, jak to udělat, aby to revizí prošlo a když revizní zprávu nedostane, tak to bude předělávat - bez revizní zprávy tam dodavatel plyn nepustí. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.16 08:20
avatar

"Staré stoupačky nechávají v železných trubkách"

Ano, plynové přípojky a stoupačky se běžně dělají z ocelových bezešvých trubek a musí být svařované (dokonce i v zemi, ale musí být dostatečně izolované proti vlhkosti). Takže pokud nejsou původní trubky zkorodované a odpovídají předpisům (svařené, bezešvé, potřebný průměr...), nic nebrání v jejich ponechání. Ocelové trubky se vedou až k plynoměrům. Případně poškozené ocelové trubky se opravují zavařením. Od plynoměru se dnes většinou používají trubky měděné, s lisovanými spoji, ale mohou být i ocelové. V poslední době mohou být trubky kupodivu opět i pod omítkou.

Plynař nejsem, ale s rekonstrukcemi plynových rozvodů určité zkušenosti mám.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.