Dát lepidlo a štuk

Od: Datum: 25.03.16 20:08 odpovědí: 4 změna: 26.03.16 14:55

zdravim potřebuji poradit mám zdi oškrábané od malby co s tím dál pelinku lepidlo a štuk nebo jen napenetrovat a štuk díky za reakceSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.03.16 07:10

Ja osobne by som dal sieťku,lepidlo a štuk,no dosť tu radí,že bude stačiť štuk.Jedno je drahšie riešenie,no isté,že neodpadne celá stena druhé lacnejšie s dosť vysokou istotou,že to bude držať tiež.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.16 10:10
avatar

"Odborníci" to zpenetrují ,natáhnou lepidlem a perlinku ,pak opět penetrace a štuk a pak další penetrace a výmalba.

Zkušený malíř dle skutečného stavu opraví tmelem přebrousí ,napenetruje a vymaluje nebo sdělí že je třeba naštukovat (nebo rovnou naštukuje).

Osobně nejsou vidět detaily abych posoudil nutnost štukovat-chtělo by to podrobnmější foto bílých fleků okolo kouřovodu ,ale zdá se že stačí jen tmel přebrousit a vymalovat (příp.s penetrací nejprve).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.03.16 13:28
avatar
Rozmohl se tady divný zvyk dávat na zdravé stěny perlinku. To se má používat jen tam kde zeď praská a štuk by nevydržel. Dávat perlinku, lepidlo a štuk na zdravou zeď je ekonomický nesmysl. Buď to přetáhni tmelem, přebrus napenetruj a rovnou maluj, nebo to přetmel, zdrsni a naštukuj.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.03.16 14:55
avatar

Já to řeším prakticky tak,že na stěny natáhnu vrstvičku finální stěrky.Je bílá a obsahuje i lepivé složky,takže dobře drží.Pokud je po zaschnutí potřeba,přebrousí se brusnou síťkou.Pak je už možno natírat interierovou barvou.Pokud se vyskytne na vymalované stěně odlupující se místo,širokou a nepoškozenou špachtlí seškrábnu to co nedrží a opět opravím finální stěrkou.Opět nespěchám,a nechám vrstvu uschnout.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.