Ocenění darovaného pozemku

Od: Datum: 23.03.16 15:23 odpovědí: 7 změna: 25.03.16 13:48

Otázka bude úplně jednoduchá. Rodiče darovali bratrovi stavební pozemek v podobě parcely, která je vedena jako zahrada. Já jsem původně navrhoval odhad pozemku s tím, že se domluvíme potom na částce, co mi dá. Podstatnou záležitostí je, že na tento pozemek by se vešlo domů víc. Je poněkud nestandardně veliký. Ve chvíli, kdy k nějakému návrhu vyrovnání mělo dojít ale bratr přišel s tím, že cenu určíme tím, že jde o zahradu a cena obvyklá je nějakých 6 Kč/m. Poukázal jsem na to, že mu byl darován stavební pozemek, který mu ušetřil jednak částku za nákup stavebního pozemku..a navíc je tak velký, že na něm v podstatě mohou stavět i jeho děti. Nechtěl jsem vyvolávat kvůli majetku v rodině nějaké velké konflikty, celá záležitost v podstatě byla vyřešená tím, že bla podepsaná bez mého vědomí darovací smlouva a jemu ten pozemek patří, ale zajímalo by mne, jakým způsobem se taková záležitost obvykle řeší?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: asd1
Datum: 23.03.16 15:33

Viděl bych to tak, že rodiče jsou svéprávní a můžou svůj majetek darovat komu chtějí. Třeba tvému bratrovi. Jestli něco darují i tobě je jejich věc.

Že ti bratr něco dá je čistě jeho dobrá vůle, nárok nemáš na nic.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.03.16 11:32

Mno, to je sice taky názor, ale podle mne dost extrémní. Takže někdo méně vyhrocený? Ty budeš asi jedináček hádám.

Datum: 25.03.16 11:46

Já má názor stejný. Sourozence mám 4.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.03.16 12:00

mě se líbí, jak dobře je na takovýchle dotazech vidět co jim předcházelo a jak to v některých rodinách vypadá. Takže rodiče darovali bratrovi zahradu a vy jste přišel s návrhem postaveným jako hotová věc, že by vám měl vyplatit půlku a v mnohonásobně vyšší ceně stavebního pozemku? :)

Proč si nekoupíte jinou zahradu? Stačí se podívat na web nějaké realitky a vyběhne vám jich nejméně 100.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.03.16 12:16

Žárlivost, závist, neúcta k rodičům, to je to, co z toho cítím já. Rozdělit majetek ještě za svého života je to nejrozumnější, co mohou udělat. Je to jejich majetek a mají právo jej rozdělit podle své vůle. Ta by měla být pro potomky zákonem.

Od: hk
Datum: 25.03.16 12:49

Jsem názoru, že si každý vlastník může dělat se svým majetkem, co uzná za vhodné., To platí i pro vaše rodiče. Holt máte trochu smůlu.

Od: uska®
Datum: 25.03.16 13:48

Pokud pozemek je veden jako ZAHRADA, tak se nejedná o ST. POZEMEK, tak o co vám jde? I když i na zahradě lze většinou stavět. I kdyby to stavební pozemek byl, tak jej dostal váš bratr a není povinnen se s vámi vyrovnávat. Rodiče asi vědí proč to nedarovali vám.

Vůbec nepátrejte po ceně pozemku, je vám to na prd.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.