Jak ohnout trubku z plexiskla?

Od: Datum: 23.03.16 11:56 odpovědí: 5 změna: 24.03.16 13:42

Dobrý den,máte někdo zkušenost s ohýbáním trubek z plexiskla?Potřebuji trubku o síle stěny cca 1mm ohnout do podkovy.Lze to něčím vysypat,bojím se ,že po ohřátí a při následném ohýbání se mi stěny nevratně zbortí.Nebo tam zkusit strčit nějakou gumovou hadici?Poraďte,pokud jste to někdo absolvoval.Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 23.03.16 12:00

Neumím poradit, ale viděl bych další problém při ohýbání. Aby plexi nejevilo pak ve hmotě známky praskání a bylo čiré průhledné - pokud to je třeba.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.16 12:11

Nemám to prakticky vyzkoušeno, ale četl jsem někde radu naplnit tu trubku pískem, uzavřít konce, zahřát a ohýbat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.16 12:16
avatar

to platí pro klasické železné, měděné, apod. trubky, u plexiskla bych se bál že buď zmléční, nebo se písek nalepí zevnitř stěny. U toho zmléčnění bude záviset na typu skla. osobně s tím zkušenosti též nemám (jen s ohábáním za studena a za tepla ohýbání plátů), ale docela bych se bál že se tahem při ohýbání ztenčí stěny natolik že praskne (samozřejmě bude záviset na poloměru)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.16 20:17
avatar

Obzvláště trubky Plexiglas® XT se mohou při zahřátí resp. tepelném formování opticky narušit nebo vytvořit vlivem vlhkosti bublinky. Tomu se dá zamezit předsušením ve vzduchové troubě (cirkulačním vzduchem) při cca 70 °C. Čas sušení by měl být na mm síly stěny cca 1 hodinu. Tepelné ohýbání trubek Plexiglas® ‒ výplně obvyklé pro kovové trubky jsou nepoužitelné – je možné jen pro menší průměry a větší poloměry (rádius> 5× průměr). http://www.plexisklo.eu/media…ech_list_plexiglas_trubky.pdf jsou tam i další informace...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.16 13:42
avatar

Největší problém při práci s plasty je ve špatné identifikaci druhu plastu.Průhledné trubky mohou být z PVC,PE,HDPE,Akrylátů,Kopolymer akrylátů,Polykarbonátů.Pak je tu výrobní technologie,mohou být foukané,vytlačované,extrudované.

Každý druh bude mít zcela jiné vlastnosti a možnosti dalšího zpracování,.Pro radu je nutné mít další informace.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.