Postele Boxspring u Jena nábytek

Od: Datum: 22.03.16 23:27 odpovědí: 8 změna: 23.03.16 18:38

Dobrý den,

potřebovala bych poradit ohledně postele značky Boxspring, kterou prodává Jena nábytek. Byla jsem se na ní dívat a zdá se být velice robustní a kvalitní. Chtěla bych se proto zeptat, než si ji koupím, zda s touto značkou máte někdo zkušenosti. Jedná se o tento model: http://www.jena-nabytek.cz/twister-boxspring-180x200/

Jakákoliv rada pomůže, děkuji :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.03.16 23:38
avatar

Klasická velkosériová dřevotřísko-papundeklová dvojpostel. Jen se tváří, že je opravdu robusní. Osobně bych něco podobnýho nechtěl ani zadarmo, natož za dvacku.

Ale když se ti líbí, klidně si ji kup.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.16 06:27
avatar

Tohle kvalitní postel opravdu není. Jak už bylo řečeno, je vyrobena z lamina (tzv dřevotříska), což je špatně. Kvalitní postele se vyrábí z masivního dřeva (buk, dub, levněji smrk), tomu ovšem odpovídá i cena, něco stojí i rošty a matrace. S podobným typem postele už zkušenost mám, radím nekupovat. Jsou to vyhozené peníze. Na jakémkoli jiném nábytku ušetřit můžete, na posteli to nedělejte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 23.03.16 07:50
Nedávno jsem koukal v místní prodejně na postele a divil jsem se, že to vůbec prodají. Nám dělal postel z bukového dřeva místní truhlář. Včetně laku, včetně námi dodaných roštů a matrací, včetně dopravy, jsme platili míň než dvacet. Je pravda, že matrace máme z akce v Jysku za 8. A nemáme úložný prostor. Takže tak.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.16 08:49
avatar
Tak za dvacku máme masiv (tuším buk)i s matracemi.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.16 08:51
avatar

Záleží na tom, co od postele očekáváte. S nějakou závratnou kvalitou nepočítejte, ale na běžné užívání může zcela vyhovovat. Před 15 lety jsem koupil jednoduchou (a teda výrazně levnější) dřevotřískovou dvojpostel v "Idea". Celých těch 15 let na ní denně spím a zatím se neobjevil nejmenší problém. Akorát se moc nedá přemísťovat, na pouhé popostrčení musí být aspoň 2 lidi (konstrukce je trochu labilní). Pro případné stěhování je potřeba jí rozebrat (což ale jde velmi jednoduše). Takže asi takhle - tahle postel může dobře sloužit, ale za tyhle peníze...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 23.03.16 10:52
Když jsem kupoval spolu s manželkou první postel, prodavač se na nás podíval a říkal:"Tuhle ne, ta vám nevydrží, jste mladí, kupte si něco pevného."
A měl pravdu. Takže něco s labilní konstrukcí bych nebral, i když bych se na ní chystal jen spát.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.16 15:16
avatar

Nosnost jedna postel 120kg?

Dodáno smontované, tedy jeden, nebo dva kusy? Vytočíte se?

Matrace studená pěna - jak vysoká je tato matrace? Aby nebyla moc nízká.

Celočalouněná znamená, že i prach bude v celé posteli, budete muset vše luxovat.

Kdo je výrobce - většinou bývá polský.

A poslední důležitá věc, kolik tato celkem postel váží. Je zajímavé, že všechno tady je, ale důležitý údaj pro manipulaci většinou chybí.

Moje mamka si pořídila dvě jednotlivé celočalouněné postele s úložným prostorem a byly šíleně těžké, nedalo se s nimi manipulovat, museli být na to dva chlapi /při úklidu odtáhnutí od stěn/. Ale i zvednutí lehací části bylo strašně těžké. Snad ta uváděná dřevotříska. Takže bych byla opatrná.

Jsou tam dvě recenze - tedy je to český výrobek a dodává se rozložený, nutné namontovat čelo, které se ale nezadařilo přišroubovat.

Doporučuji dojet do prodejny a poležet si, zkusmo zvednout lehací část, takhle na obrázku vypadá elegantně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.16 18:38
avatar

Půlminutovým poležením na prodejně nezjistíte to, jak se vám na posteli bude spát celou noc, bohužel. Za vyšší hmotnost postele se přimlouvám (to neplatí v tomto případě o dřevotřísce). Co je těžké, to je stabilní.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.