Mokro v lednici

Od: Datum: 22.03.16 08:18 odpovědí: 8 změna: 05.06.16 22:02

Dobrý den,

mám nově vestavěnou chladničku.

Je v běhu cca měsíc, zatím se v ní chladí pouze pár piv, v místnosti je normální teplota cca 20°c.

Na dvou vrchních policích (jsou prázdné) se tvoří voda a to v poměrně velkém množství, během pár dní po setření se voda dostává opět za třetinu police.

Námraza ze zadní stěny odtává normálně do kanálku.

Prosím o radu, kde by mohl být problém.

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: veronica
Datum: 22.03.16 13:39

Normální jev. Chlad stéká na sklo a v voda se pak sráží na nejchladnějších místech. Dříve, když byl na výparníku pořádný kus ledu, bylo v ledničce pěkně sucho a plíseň neměla šanci.

Ohodnoceno: 0x

Od: mag12e
Datum: 22.03.16 16:15

Mě to tedy v takovéto míře normální nepřijde :(

Datum: 22.03.16 16:49

Je to divné, že se voda sráží na skleněných policích. Normálně se sráží na zadní stěně, odkud odtéká dolů a do kanálku. Nejspíše se mýlím, ale příjde mi, že police jsou chladnější, než zadní stěna. Zadní stěna by měla být chladnější. *sok* Lednice má vzadu takové dráty, které fungují jako chladič. Odvádějí teplo. Jak to je řešeno u vestavěné lednice?

Datum: 22.03.16 17:26

A není to tím, že až na ty piva je lednice úplně prázdná? Té vody je tam opravdu hodně.

doplněno 22.03.16 20:00:

Kdepak, machři jsou machři. Je to logické, nedovírají dveře. *palec*

Datum: 22.03.16 17:49

Píšete,že je vstavaná.To má aj dekoračné dvere na zakrytie tých normálných? Ak ich má,tak sa pozrite,či tesnenie dobre dolieha.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.03.16 18:39

Souhlasím. Nedovírají dveře.

Ohodnoceno: 1x

Od: manka8
Datum: 05.06.16 17:21

mám to samé od začátku co jsme jí koupily ,bud mám vše zmrzlé nebo teče ,nebaví mně pořád otáčet teplotou a dveře dovírají.Už koukám po jiné protože vyndavat pořád vše mokré mně nebaví

Datum: 05.06.16 22:02

No tak to Vás lituji...

Řeším to samé. Mám novou ledničku a v ní neustále mokro. Normální mi to tedy nepřijde. Budu řešit reklamaci, neboť tohle mi přišlo "normální" u předchozí lednice, která se 3x stěhovala a měla naběháno 17let. Tam už člověk zkousne lecos. Mě se neustále namražuje zadní stěna lednice, a krabičky od tavených sýrů a obaly od salámů mám permanentně mokré... Bere mi to pak chuť to jíst a končí to v koši.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.