Vystěhování nábytku

Od: Datum: 21.03.16 21:25 odpovědí: 6 změna: 22.03.16 16:59

Dobrý den,moje známá vystěhovala podnájemnici z bytu pro hrubé porušení smlouvy.Nevíme,jak dlouho musíme její nábytek skladovat..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 21.03.16 21:33
avatar

Dobrý den, je dost pravděpodobné, že se Vaše známá dopustila trestného činu, tak ji nábytek urychleně vraťte a doufejte, že nebudete popotahována. Zdravím!

P.S. V případě. že je Vaše známá exekutorka, tak je to v pořádku .

doplněno 22.03.16 06:50:

Upřesněte, kdo je majitel bytu, resp. kdo a komu skladuje nábytek. Na základě jakého právního rozhodnutí bylo přikročeno ke stěhování? Vaše úloha je pouze ta, že někomu skladujete nábytek a bez dohody, na jak dlouho? Nebo je to Váš byt a plný nábytku, který tam zůstal po nájemci?

doplněno 22.03.16 15:24:

ivanah1 - z Vašeho doplnění se zdá, že nájemnice s vystěhováním souhlasila, byla u něho i přítomna a vzdala se možnosti ohlásit toto jako trestný čin. Vaše známá vzala právo do svých rukou, udělala to celé podivně a tak si myslím, že to může i podivně dokončit. Když už to takto dělala, tak si měla také dojednat termín skladování a také se dohodnout, co bude s nábytkem po termínu. Dle mého názoru, když nábytek zlikviduje, tak se možná toho oznámení trestného činu i dočká - záleží na tom, co si nechá nájemnice líbit a jestli se bude dodatečně bránit (stačí ji k tomu jedna bezplatná návštěva na policii).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.16 14:28

Majitelka bytu je moje známá... Několikrát upozornila podnájemnici,které skončila smlouva na podnájem v prosinci 2015,aby si věci vystěhovala.Smlouva byla na dobu určitou a to do posledního prosince 2015.Podnájemnice buď nebrala telefony,nechala se zapírat nebo si také myslela,že nevyzvednutím dop.dopisu se vyhne zodpovědnosti.Podnájemnice za byt,ve kterém byla v podnájmu nikdy nezaplatila v termínu...někdy ani nezaplatila celý podnájem.Došlo to tak daleko,že v LEDNU! poslala majitelce bytu dopis,ve kterém ji sděluje,že není spokojena! s bydlením a že místo 9.000Kč,bude platit jen 3.000Kč. ještě bych chtěla říci,že podnájemnice za listopad a prosinec vůbec nezaplatila. Majitelka ji poslala jeden z dalších dop.dopisů, ve kterém ji opět upozornila,že již nemá smlouvu,takže se musí vystěhovat.To podnájemnice neudělala.Takže věci vystěhovali do společných prostor v paneláku.Věci podnájemnice uzamkly,takže k nim nemá nikdo jiný z domu přístup.Jenže v domě nemůže být nábytek neomezenou dobu,protože vlastníci bytů chtějí prostor používat.Majitelka si vystěhování natáčela na mobil,a i podnájemnice viděla kam se nábytek ukládá.Teď jde o to, jak dlouhou dobu musí majitelka bytu nábytek skaldovat,když podnájemkyně evidentně své věci vyzvednout nechce.

Od: k2
Datum: 22.03.16 14:40

Zname bych doporucil cast penez, ktere vydalala z najmu, investovat do konzultace pripadu s pravnikem. Do budoucna se ji tato investice muze vyplatit...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.16 00:10
avatar

Vyzvěte ji písemně, k určitému datu, aby si věci převzala, nebo že budou, po tomto datu, zlikvidovány. Dopisem s dodejkou. To mi alespoň poradil právník v případě, že nájemnice zdrhla a část věcí si s sebou nevzala. Už se tu psalo, že vystěhován,í i neplatícího nájemníka, bez svolení soudu, není podle zákona, ale je to na zodpovědnosti pronajimatele, nakolik chce riskovat a domoci se spravedlnosti i riskováním opletaček.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.03.16 14:56
avatar

*palec* přesně tak

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.16 16:59

Nikdo "neví" jak dlouho může majitelka bytu nábytek a věci skladovat...Jinak já vím,že je tu problém.Ještě si majitelka užije.A už vůbec,když ta podnájemnice je Romka...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.