Lednice - je v pořádku?

Od: Datum: 21.03.16 18:34 odpovědí: 5 změna: 21.03.16 19:18

Dobrý den,

máme cca 8 let starou lednici Baumatic. Z toho poslední dva roky byla vypnutá. Nyní mě přijde, že stále běží, jen sem tam vypne kompresor. Celkem dost se v chladící části namrazuje. Nechce se mě zatím volat opraváře. A spotřebu se teprve chystám měřit. Ale přijde mi to jako nestandardní chování. Můžete mi někdo poradit co s tím?

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 21.03.16 18:41
avatar

Dobrý den, zkuste regulovat teplotu (nějaký knoflík tam bude) a pozorovat změnu. Zdravím!

doplněno 21.03.16 18:45:

Tak zkuste přidat - tím se snad pozná správná funkce termostatu. Není nyní lednice v jiném prostředí (např. vedle topení)? Je umístěna v rovině? Byla stěhována?

doplněno 21.03.16 19:00:

Zdá se, že vše je OK a je to jen Váš dojem, resp. již si nepamatujete, jak lednice pracovala před vypnutím. Návštěva opraváře bude zřejmě zbytečná investice.

On by stejně poradil nákup nové (úsporné) lednice.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michalr
Datum: 21.03.16 18:42

Lednici mám nyní na "minimum" úsporný režim a je to pořád stejné

Datum: 21.03.16 18:46
avatar

To nyní vám příjde může být ten problém. Pouze se domníváte. Ikdyž vadná být může. Těsnění je v pořádku? Doléhá po celé ploše? Pak může být s daným termostatem něco v nepořádku a nejhůře může být problém s chlazením, které sám neopravíte. A když už nebudu troškařit, tak vám to nemusí opravit ani ten technik, pokud je únik chladiva v izolovaném výparníku. Ale to už je malá pravděpodobnost.

@ben lednice pochopitelně nemusí být v naprosté rovině, to by musela být absorční a ty se normálně do domácnosti neprodávají.


doplněno 21.03.16 18:58:

takže regulátor i vypínal, pak bych asi neřešil funkčnost termostatu a buď bych to nechal tak, nebo bych si zavolal opraváře. Ještě se zeptám, zadní strana lednice, pokud tam máte žebrování je teplá až horká od spodu až na horu?


doplněno 21.03.16 19:05:

tak více už nedodám, otázka je jak moc se zvýšil celkový odběr lednice a pokud to nechcete řešit tak neřešte. Pokud budete volat servis počítejte kolem 1000Kč v případě malé opravy. Nebo zaplacení cestovného a vyjádření o nerentabilnosti opravy.

mimochodem, když není žebrování, od kompresoru vede potrubí, kousek nad ním je měděný váleček, tzv. filtr (dehydrátor) ten má být taky teplý (když je lednice v chodu)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: michalr
Datum: 21.03.16 18:55

Těsnění ok. je v rovině. stěhována byla ale vše ve vzpřímené poloze, žádné pokládání apod. Mám 3 režimy. pokud jsem přepínal, tak mě přišlo, že teploty odpovídaly předepsaným (měřil jsem klasickým teploměrem)


doplněno 21.03.16 19:01:

žebrování vzadu nemám

Datum: 21.03.16 19:18
avatar

Pokud kompresor nepřiměřeně dlouho běží a lednice namrzá, vypadá to na to těsnění. Že se zdá na pohled v pořádku neznamená, že skutečně v pořádku je (například může být ztvrdlé a nedoléhá po celé ploše, i když je rovné). V tom případě bude termostat v pořádku a uvnitř bude teplota spávná, protože to komresor vyrovná právě svým dlouhým chodem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.