Pomaly odtekajúci odtok

Od: odpovědí: 4 změna:

Pekný deň prajem

Prosím o radu, od nasťahovania stále riešíme pomaly odtekajúci odtok v kuchyni, do sifonu je napojený aj vývod z práčky. Odtok z umývadla je vo výške 53 cm, a odpad v stene vo výške 37 cm.

Podľa môjho názoru, je odpad v stene príliž vysoko, a preto voda odteká veľmi pomaly a jedinné´vhodné riešenie zníženie odtoku v stene, no do toho sa nám veľmi nechce.

Ďakujem za rady.


Pomaly odtekajúci odtok
Pomaly odtekajúci odtok #2
4 odpovědi na otázku

 

 


0x

Odtok není vysoko. Problém bych viděl spíše v té flexi hadici mezi sifonem a odtokem.

Flexi je vždy až to poslední možné řešení, vždy je lepší použít klasické potrubí.
Každopádně před výměnou doporučuji rovněž pořádně pročistit, například krtkem.

 


0x
avatar 1mirda2

Jestli nemáte mastnotu a tím pádem ucpané potrubí ve zdi.Tak to bude ten husí krk co jde do zdi ze sifonu.Nebo i celkově sifon a jeho konstrukce.Kupte krtka a dejte ho tam a pořádně to prolejte vřelou vodou.Ne teplou ale vřelou.Až pak bych řešil výměnu sifonu nebo protlak potrubí.

Příčin může být více. Ta první je zmiňována mirdou, že máš ucpaný (částečně) odpad. Výška ale v tomto případě může být skutečně příčinou, pokud je hladina v sifonu ve stejné výšce jako ten odpad. Z fotografie totiž vyplívá, že by to tak mohlo být, protože ten rozdíl mezi umyvadlem (asi míněno dřezem, když je to kuchyň) 53 a 37 je jenom 16 cm a to je rozhodně výška sifonu. Druhá věc je, že sifon má větší vývod (průměr odtokového hrdla), než je odpad. Ten vypadá, že je to 40, zatímco sifon cca 60 mm, což je dost zredukované. Byl by problém, než budeš případně snižovat odpad odpojit dřes od desky, a dát ho o minimálně 10 cm výše a pustit do toho vodu, jak se bude chovat? To kvůli tomu, pokud bude chyba ve výšce, což podle fotky může být, a výšky tomu napovídají, poznáš hned výsledek, aniž bys cokoli boural. Pokud rychlost nebude na toto mít vliv, budeme řešit dále, mám nasteven odkaz na mail, když budeš reagovat, takže odpovím. Je to jen chvilka odšroubovat pár příchytek na spodku dřezu.

 


0x
avatar miramira

pravidelně čistit dostupnými prostředky a hlavně tam nedávat zbytky z kuchyně, což je dnes dost časté, že se tam něco dostane a pak to odtéká kvůli tomu špatně.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]