Díra mezi plovoucí podlahou a zdí

Od: Datum: 20.03.16 22:30 odpovědí: 12 změna: 21.03.16 22:42

Dobrý večer, mám dotaz potřebuji něčím vyplnit cca 4bm díry mezi balkonovými dveřmi s pevnými okny a plovoucí podlahou. Místy se jedná o hloubku až 4cm a rád bych díru zaplnil a pak přilepil podlahové lišty. Navíc sousedka pod námi je kuřačka, tak projistotu zaplnit i z důvodu cigaretového kouře.

Děkuji. RadimSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.03.16 23:34

dobrý večer nevím jak t myslíte vyplnit ale jesti to myslíte tak jak jsem to pochopil že chcete vyplnit mezeru mezi stěnou a plovoucí podlahou tak to není dobrý nápad ta mezera je tam ponechána schválně na dilataci podlahy a nemůžete ji vyplnit jen podlaha se jen zalištuje jinak by se vám ta podlaha zvlnila (zdula) vyplnte jen mezery v podkladu nejakým tmelem ale mezeru mezi plovučkou a stěnou musíte ponechat

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.16 00:24

4cm od zdi jsou dost. Běžně se dilatační spára dělá cca 1-1,5cm.

Pokud se podlaha dělala později, pak se jedná o chybu, protože se dopředu měla podkládka vypočítat tak, aby taková mezera nevznikla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.16 01:42

Mezeru 4cm pod lišty neschováš. To je tam tak křivé? Když už to máš takto položené, tak nezbývá, než si odměřovat a řezat lamely napodél, vždy ale je potřeba zachovat dilatační spáru alespoň 1cm od zdi. Dělá se to blbě, ale lze to. Proti oknu bych ale lamely pokládal ve směru kolmém na ten, jak máš, mezera by se řešila o mnoho jednodušeji než teď a pokládka by byla i logičtější. Rozebírat to ale asi už nebudeš. Ale tak asi byl důvod, proč je to položené tak, jak to položeno je, a ne kolmo na ten směr.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.16 07:20
avatar

Díra 4 cm hluboká směrem k sousedce Vás neohrožuje, ani kouřem. Klidně vysypat pískem, když se obáváte něčeho. Překrytí mezery mezi plovoučkou a zdí o šíři 4 cm, musíte doplnit pruhem plovoučky, nebo velmi širokou podlahovou lištou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.16 07:22
avatar

jak je uvedeno, pokračovat dále podlahovkou, ale musí se řezat úzké pásky, což je pracné. Každý jiný materiál bude vizuelně nápadný, no záleží, kolik je tam světla.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.03.16 10:52
avatar

Koukám, že je tu plno odborníků a tak bych vás ráda zneužila.
Moje sousedka má nad sebou byt, kde mladí v rámci šetření nepozvali odborníka, ale pověřili svého otce aby jim položil plovoucí podlahu a to v celém bytě 2+k.k.
Jenže sousedka, které je 80 let, slyší každý hluk - je stará, ale není hluchá. Malé dítě pořád hází kostky, hračky po zemi, mladá klape pantoflemi, ona to řeší utěky z bytu na procházky, k příbuzným, k sousedům, jen aby byla málo doma.

Řešilo to naše SVJ, ale i stavební odbor všem vlastně řekl, že je to jen problém sousedky, že jí to vadí, ten kročejový hluk a doporučil jí izolaci stropu. Což v jejím věku je nesmysl. Takže co by mohla mimo změny stropu pro to udělat - je to panelák. Děkuji za případné rady, přečtu jí je až přijde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.16 11:31

Nelze udělat vůbec nic. Eliminace kročejového hluku je možná jen přímo při pokládce. Tedy podlahu je nutné odstranit a pod plovoucí podlahu dát kvalitní podložku, která tyto hluky tlumí. Předpokládám, že tam v lepším případě dali obyčejný mirelon, ten neutlumí takřka nic. Jiná možnost neexistuje a i to doporučené vytlumení stropu nebude mít očekávaný efekt. Takto to dopadá, když podlahu dělá nepoučený lajk.

Jistým řešením, nicméně komplikovaným, je toto řešit přes hygienu, která může zasáhnout, pakliže dochází k překročení hlukových limitů. Druhou možností pak soud.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.03.16 11:46
avatar

Hygiena přišla, dítě matka zklidnila, protože jí bylo nahlášeno, že na stížnost se podívají na podlahu i u ní a sousedka soudy v jejím věku odmítá. Výsledek hygieny tedy byl - hluk je snesitelný, dítě kostky neházelo a mladá sundala na půl hodiny pantofle. Když vidím jak je stará paní neštastná, tak se někdy nedivím tomu, že má k mladým lidem negativní postoj, když je hlukem vyhnaná na ulici.

Děkuji Vám za Váš čas a odpověd.


doplněno 22.03.16 05:06:

miramira® Datum: včera 14:41

Je to panelák a už lidi z domu těm mladým říkali, že by stačilo kdyby na podlahu dali koberec, ale ti mladí jsou hned s každým hotovi, říkají že si na to nikdo nestěžuje, jen ta bába. Jenomže pod nimi bydlí jen ta paní, nikdo jiný, takže je logické, že to vadí jen jí. S paní velmi dobře vychází celý panelák, je milá a vstřícná, přátelská, takže se jí lidé zastávali, nejen pro její věk. Ale SVJ říká že nemají páky nařizovat lidem co smí nebo nesmí ve svém bytě, když na plovoucí podlahy není žádná vyhláška o řádné izolaci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.16 14:41
avatar

podle mě je zde nepřesné to, že původní podlaha byla zřejmě (je považována jako) "tichá" a po položení plovoucí je "hlučná". Plovoučky jsou různých dimenzí a kvalit a protihlukových vlastností a dost záleží, co kdo použije. Je možné, že nekvalitní plovoučkou se hluky jakoby zesílily, zejm tedy nárazy, ale i to, že původní strop také ne zcela dobře zvukově izoluje a pokud zde byl koberec zvuky o něco více tlumil a nyní útlum není až takový jako dřívě. Asi majitel měl použít tzv. podlahu "SILENT", ale ta je myslím si o něco dražší. Pokud použil první co viděl podle ceny, tak to může být příčinnou vyšší aktuální hlučnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.16 14:53
avatar
Některé bytové správy zakazují použití plovovoucich podlah v patrových domech právě kvůli častým problémům s přenosem hluku. Zjistěte si, jestli vaše družstvo nemá takovou směrnici, pak budete mít v ruce papír a můžete trvat buď na odstranění plovoučky nebo na položení dodatečné protihlukové izolace. Dělat izolaci odspodu by obnášelo sadrokartonovou konstrukci vycpanou izolaci a utěsněnou parozábranou. Když dáte přibližný rozměr mistnosti, tak vám místní vševědi určitě lehko spočítají přibližnou cenu. Já odhaduji tak 250 za metr plus práce a vymalování ale nejsem v tom oboru tak úplně doma abych to mohl dávat za kvalifikovaný odhad.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.16 17:18
avatar

pokud je byt ve vlastnictví obyvatale, nemůže bytová správa zakázat užití podlahy takové, jakou majitel chce, nežijeme v totalitě, toto snad může platit pouze a jen v bytechy družstevních, kde má správce řekněmě větší rozhodovací pravomoc. Nemám to ověřené, ale možnosti zákazu nevřím. MJ, jsou domy kde je třeba 60% DB a zvytek ve vlastnictví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.16 22:42
avatar

Buď širokou lištu. (Ta tam předpokládám byla doposud a nechcete ji),
nebo dokoupit lamely podlahovky ve stejném dekoru (to se asi nezadaří) a krajové lamely vycvaknout ze zámků a nahradit novými s větším rozměrem. Zachovat 7-10mm dilatační spáru od zdi. Potom použít lištu klasických rozměrů.
PS: Původní lišty dosloužily?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.