Jak rozebrat luxfery

Od: Datum: 20.03.16 20:57 odpovědí: 7 změna: 13.04.16 08:17

Dobrý večer,chci se zeptat jak postupovat při rozebírání luxferu.Budeme tam dávat okno.Je to na schodišti a na obou

stranách je popraskaná zed´.Praskliny jsou i zvenku.Budeme potřebovat statika?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.03.16 21:07
avatar

Tak vzhledm k tomu, že luxfery nejsou nosný prvek, tak pevně věřím, že nad nimi bude překlad. Takže by mělo být jedno, jestli tam jsou luxfery, nebo okno. Co se týče odstranění luxfer - lze je buď natvrdo vytřískat, což mě přislo dost brutální, takže jsem úzkým majzlíkem vykloval maltu ze spár.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.16 21:23

Ahoj Nelo.

Staticky by nemělo nic spadnout. Ta díra pro ty luxfery je jako díra pro cokoliv. Jen to okno nemusí do toho stavebního otvoru pasovat. Ale, to jde obezdít na míru. Jak píše Promon, bude se to nejspíše muset opravdu vybušit. Jestli jsou zazděný standartně, tak ve spárách bude cement a ještě vložený dráty. Aspoň jsme na to narazili při něčem podobným. (21:24)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.16 01:03

Dobrý den, jak píší kolegové, nad luxfery by měl být překlad, ono to tak i na té fotce vypadá. No rozmlátit to, nic jiné nezbývá, chcete-li místo toho jinou výplň. Ale je třeba počítat s tím, že je to sklo a dráty v maltě, kterou jsou spojovány (mohou být i nemusí). Sám jsem si něco v novostavbě z luxfer vyzdil, nepřál bych svému nepříteli to někdy bourat. Tedy brýle, pořádný oděv, obuv a rukavice alespoň, budou létat střepy, snad nedostanete i napruženým drátem... OPATRNĚ...Napřed do spár, pak uvidíte, jak se to bude chovat...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hh
Datum: 21.03.16 01:58

Podle obrázku, je to docela škoda, vypadají hezky...

nicméně, pokuď to budete chtít opravdu dělat, ideální bude sehnat nějakou větší palici, protože kladivem to bude příliš náročné, a odzhora to postupně vybušit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nela®
Datum: 21.03.16 08:13

Děkuji všem za rady,12.dubna bude nové okno euro.Na pohled je to hezké,ale je to 40 let některé jsou popraskané.

Je to severní strana a hrozně to promrzá,v zimě po nich teče voda a po každé zimě jsou spáry plesnivé.Na jaře vždy kartačuju a natírám latexem.

Původně jsem tam chtěla dveře a schody do zahrady,ale to neprošlo.Manžel nechtěl další vchod do domu.Takže bude okno napevno dole s větračkou.Snad se nám to podaří.Potom vložím nové foto.Součesně budeme vyměnovat i vchodové dveře.

Od: hh
Datum: 30.03.16 13:02

Podařilo se Vám to?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nela®
Datum: 13.04.16 08:17

Podařilo se.Luxfery se musely opravdu roztřískat.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.