Čím ošetřit dřevěný strop v koupelně?

Od: Datum: 20.03.16 12:03 odpovědí: 2 změna: 20.03.16 15:13

Dobrý den,

v rámci rekonstrukce domu bude koupelna v místnosti, kde je dřevěný strop (viz foto pro konkrétní představu).

Vzhledem k tomu, že v koupelně bude vlhko, pára atd. nejeví se mi dřevěný strop jako příliš vhodný a chci jej před vlhkostí a vodou ochránit.

Mám představu, že bych prkna a trámy něčím natřel a do spár potom dal lepidlo z tavné pistole, nebo nějaký tmel z tuby.

Prosím, doporučte mi konkrétní vhodný nátěr (barvu, vosk, olej...), ideálně, kdyby působil také proti houbám a plísním.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.03.16 13:33
avatar

Já sice nemám v koupelně takhle celý dřevěný strop, jen přiznané asi čtyři trámy, Tak jsem je obrousil a nalakoval dvousložkovým transparentním lakem. Nejdřív naředěným, aby se to dřevo nasáklo-napustilo do hloubky, a druhý nátěr už hustým, snažil jsem se ho dostat co nejdále do spár. Už je to asi 9r. a zatím to nic nekalýho nedělá.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: novisls
Datum: 20.03.16 15:13

Odpovím trochu jinak, než byste si asi představoval: i například v plaveckých bazénech bývá dřevěné zastřešení a nemá nějakou super povrchovou úpravu, nýbrž úplně běžnou.

Pokud už teď plánujete, že "v koupelně bude vlhko, pára atd." a připouštíte si tam houby a plísně, tak je to opravdu špatně a je třeba to řešit jinak - od příčiny.

V místnosti tedy topit na pokojovou teplotu a dle potřeby tam větrat. Osobně bych tam dal malou lokální větrací jednotku s tepelným výměníkem (abych mohl více větrat a nepouštěl tolik tepla ven) se spínáním dle vlhkosti (aby byl provoz bezstarostný).

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.