Odstranění omítky

Od: Datum: 19.03.16 18:28 odpovědí: 6 změna: 21.03.16 11:26

Hezký večer, máme vlhký sklep, máme v úmyslu odstranit omítku a nechat tak, ale vlhká omítka vůbec nejde dolů, drží to jak beton, přitom je myslím si jen vápenná, bez cementu. V horní části je suchá a drolí se i pod rukou, neví někdo, proč dole to vlhké nejde? A co by pomohlo? Venkovní izolace zatím nepřipadá v úvahu, je tam plynové vedení atd., to snad až časem... Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 19.03.16 19:10
avatar

Dobrý den, jaký byl dosavadní postup odstraňování omítky? Pouze ručně nebo nezabírá ani bourací kladivo? Byla vynaložená hrubá síla dostatečná? Zdravím!

doplněno 19.03.16 20:07:

Fintu neznám - kromě hrubé síly a vytrvat. Není vyloučeno, že ta omítka dole je již opravovaná a s větší příměsí cementu (takže, v podstatě beton).

doplněno 19.03.16 21:26:

Zkuste bourat omítku sekáčem šikmo a ne kolmo, resp. dostat se za omítku k cihle.

Pokud Vám nejde o vzhled stěny, tak to sekejte až v cihle (za omítkou).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.16 19:54

Začátek ručně, nyní bourací kladivo, ale veliká dřina, po otlučení zhruba 1 m čtv. bolavé lokty a odřené ruce, hrůza. Přitom ta horní suchá část se fakt drolí, proč to vlhké tak drží, co se s tím stalo? Předpokládali jsme, že to půjde dolů samo, když to na povrchu jakoby puchýřuje, ale drží to jak beton, tak hledáme nějakou fintu.Zdravím.

Datum: 19.03.16 20:15

Opravovaná 100% není, spíš tam bylo přidáno hodně vápna, i běžná vápenná malba šla v bytě těžko oškrábat, vypadá to na nějakou reakci, že to ztvrdlo víc než bylo záhodno, vápno v reakci na oxid uhličitý prý ztvrdne na vápenec, to jsem někde vyčetla, ale že by za 50 let? No asi jo, prostě to drží... každopádně díky.

Datum: 19.03.16 22:22

Dobrý den, neviděl jsem to, ale víš, co Ti povím? Tam je možnost, že na tom vrchu, co se sype, to je omítka porušená vlhkostí a mrazem, ta se sype. To, co nejde dolů, může být omítka, která mrazem porušena nikdy nebyla, byla pořád ve stejném režimu - vlhkém a bez mrazu, z toho slepa to pořád jakési teplo mělo, že nestačila nikdy promrznout - ono se stavělo dříve různě, třeba místo cementu tenkrát použili hydraulické vápno, to je také bílé, kdo ví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.16 14:05
avatar

Hydraulika a bílá? Ještě jsem se s takovým hydraulickým vápnem za svoji praxi nesetkal,vždy jen šedé jako cement!

Ale ono to není tím jak píšete.Ta soudržná část omítky je proto,že je NEUSTÁLE vlhká a ta drolivá proto,že když stoupne spodní voda je vlhká,pak klesne vyschne a tak to pracuje až ztratí soudržnost! Odstranit jen mechanicky a pročistit spáry do cca1-2cm do hloubky a poté buďto opět jen vápennou omítku BEZ CEMENTU a Hydr.vápna! nebo nějakou sanační omítkovou směs.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.16 11:26

Nedaří se, ale díky všem za odpovědi.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.