Teplá voda/v kuchyni jde, v koupelně ne

Od: Datum: 19.03.16 18:13 odpovědí: 9 změna: 20.03.16 13:31
avatar

Na ohřev vody používám karmu. Karma je v kuchyni. Pokud pustím vodu v kuchyni (vzdálenost od karmy k baterii ja asi 1 m), karma krásně naskočí, voda teče dostatečně. Do koupelny je to potrubím od karmy cca 5 m a víc. Když pustím vodu v koupelně (vana, umyvadlo) tak voda skoro neteče, karma nenaskoří a když tak jen malý oheň/nejede na 100%. Slyšel sem že to může být zavzdušněný. Mohlo by to být i ucpaný (teoreticky) ale zkoušel jsem to profouknout. Oddělal jsem baterii u umyvadla, na odvod teplé vody z karmy jsem našrouboval hadici od sprchy a dal ji do kbelíku s vodou. Profoukl sem to a jasně bylo slyšet jak jde z kýblu s vodou vzduch/jak z vody jdou bubliny. Trubky tedy zacpaný rozhodně nejsou. Kdyby byla špatná vodovodní armatura tak by přece nenaskočilo ani to když pustím vodu v kuchyni. Už nevím co s tím. Taky prý má dost vliv vzdálenost od karmy k baterii. Donedávna mě vše šlo OK. Nevím, z ničeho nic najednou přestala teplá voda v koupelně týct. Když chci pustit teplou vodu v koupelně musím při puštění teplé vody jít pustit i vodu v kuchyni. Následně ji hned zastavím. To karma krásně naskočí a oheň zůstane hořet i když je voda v kuchyni už zastavená a teče jen v koupelně.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.03.16 20:47
avatar

Takto se projevuje snížený průtok potrubím; velmi nízký průtok neotevře plynovou armaturu a teplá voda není. Puštěním vody v kuchyni zapálíte karmu a pak už ten průtok stačí na udržení plamene. To, že jste slyšel bubliny ve vodě stačí i malá dírka v potrubí...Zkuste průtok vody v koupelně při vypnuté karmě; odměřte třeba množství vody v kuchyni a porovnejte s koupelnou, případně i studenou vodu (jestli nejsou zanesené i trubky studené vody)


doplněno 19.03.16 22:04:

Nemáte náhodou sítko na výstupu z baterie v koupelně? Nebo pákovou baterii, kde na vstupu do baterie bývá sítko, občas po nějakých opravách bývá ucpané...


doplněno 19.03.16 23:11:

Jak starý je rozvod vody a z jakých trubek? Píšete, že v koupelně teče voda málo - v tom případě je třeba zjistit, kde je s velkou pravděpodobností zužený průřez trubek...a pokud máte v koupelně baterie dvě a chovají se stejně, tak v baterii by to být nemělo...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.16 21:44
avatar

Určitě to teče v tý koupelně míň. Není to tak dlouho co to taky neteklo. Zjistil sem že je ucpaný výměník. Sehnal sem starší/dobej a karma šlapala o 106. Nevím, budu muset pozvat známýho instalatéra. Sice si hodně udělám ale ... nevím.


doplněno 19.03.16 21:56:

Ale i když byl tenkrát zacpanej ten výměník (teoreticky by voda neměla jít nikne, i oheň v karmě by neměl naskočit) tak v kuchyni to normálně teklo, teplá voda, oheň hořel. V koupelně ne. Ptal sem se na to a instalatér mi řekl že je to tím že ta baterie v kuchyni je blíž ke karmě. Teď je to vlastně to samý. S tím rozdílem že výměník je čistej (zkoušel sem to). Když sem ale volal instalatéra a ptal se jestli na to může mít vliv špatná vodní armatura tak řek že pokud by byla špatná tak nenaskočí nic. Na druhou stranu, karma/armatura vydává děsný/písklavý zvuky.

Datum: 19.03.16 22:49
avatar

Myslte sítka na potrubí před baterií? Ne, tak ty sem dávno vyhodil. Je zde děsně tvrdá voda a sítka byla prakticky furt z...á. Musel sem tak 1 x týdně oddělávat baterie a sítka čistit, i bordel kterej byl v potrubí. Je blbost je tam mít. Je sice pravda že díky nim se vám nic nedostane do baterie. Na druhou stranu, baterie (páková), u umyvadla i vany jde dost ztuha/drhne, jako by byla zasviněna kartuš. Ale baterie sem měl oddělaný. Sou čistý, zkoušel sem je profouknout a teplá na baterii krásně jde. Myslíte že na to že není tlak, nanaskočí oheň může mít vliv špinavá kartuš i když baterie jde krásně profouknout?


doplněno 19.03.16 23:02:

Teď sem se na netu dočet že i z.s.a.á kartuš může mít vliv na nestabilní prútok vody. Tam bude asi zakopanej pes. Zkusím oddělat baterii v kuchyni a přehodit ji do koupelny. Jestli to tam normálně přes tu baterku poteče tak je jasný kde je chyba a budu muset obě baterky vyčistit.


doplněno 19.03.16 23:17:

Na druhou stranu si ale myslím (je to logická úvaha ne - instalatéra) kdyby přece byla kartuš nějak zacpaná, nemohl bych baterku profouknout. Většinu když sem měl zacpanou baterii tak bordel byl hned ve vstupu baterie, kartuší to vždy proteklo.

Datum: 19.03.16 23:38
avatar

Je to barák z roku 1964. Trubky pozink. Ale když sem nedávno vyměnil výměník tepla v karmě tak tam/do koupelny voda tekla krásně, dobrej tlak, karma doslova hučela. V trubkách to rozhodně není. Zde http://vodovodnibaterie.bloge…dovodni-baterie-oprava-kapani je psáno že i ucpaný otvor kartuše může mít vliv. Asi jo. Bude přidušený/zacpaný, baterie jde sice normálně profouknout ale může to mít vliv na ten nestabilní tlak vody. Karma někdy naskočí, někdy ne. Sám jste to psal když sem vám psal o tom profouknutí vodovodní trubky z koupelny do karmy. Psal sem že to šlo krásně, dělaly se bubliny a vy jste psal že by se ty bubliny dělaly i kdyby to bylo zacpaný a byl tam jen malý otvor. Tady to bude asi stejný. Baterie jde krásně profouknout ale vzhledem k tomu že jsou ty otvory zanešený tak je nestabilní tlak vody, karma se nerožne/jednou jo, jednou ne. Jak se jí chce. Jediný možný řešení, vyčistit kartuš u obou baterií. Vždy sem si myslel že když profouknu baterii tak že je čistá ale není tomu tak. Jak sem psal, páka u bateie dře. Taky je zázrak že ty pákovky vůbec jdou. Mají 18 let.

Datum: 20.03.16 06:52
avatar

Po 50 letech Vám pozinkovanou trubkou ještě nějaká voda vůbec teče? To je malý zázrak, zvlášť, když máte tvrdou vodu. Závada je jasná a jednoznačná - trubky jsou zarostlé. Na tom nic nevymyslíte. Vemte majzlík, kladivo a s chutí do práce. Až trubky vybouráte, budete se sám divit, že to ještě trochu teklo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.16 10:05
avatar

Karma je OK, jen vedení do koupelny až ke kohoutku, nebo v kohoutku je přicpané a nedovolí správný průtok.

Zavřete vodu, demontujte v koupelně baterii. Zaslepte studenou vodu, na teplou vodu dejte kohout. Pusttě vodu dosystému, v koupelně otevřete kohout na teplou vodu. Pokud nenaskočí karma správně, je trubka do koupelny přicpaná. Pokud voda poteče OK, je ucpaná baterie, nebo sítka.

Podle toho se zvolí systém opravy.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.03.16 10:45
avatar

Podle toho co jsem včera četl na netu (páka drhne) je příčinou nestabilního průtoku ta baterie, když je slabý průtok, nenaskočí také karma, to vím. I když jde baterie krásně profouknout, očka na discích kartuše jsou zasviněná a brání průtoku. Vždy sem myslel že když baterii profouknu tak je čistá. Teď vím že to. Jen to zatím vyzkouším, dám do koupelny jinou baterii, třeba z kuchyně, uvidíme. Potrubí je na 100% OK. To jsem si myslel 1000x ale vždy byla závada jinde.

Datum: 20.03.16 10:46
avatar

Nebo to vyzkouším tím vaším postupem, to je ale jedno ne?

Datum: 20.03.16 13:31
avatar

Tak jsem to vyzkoušel vašim způsobem, zaslepil studenou, na teplou dal kohout. Žádná zmněna. Je jasný že je to asi v potrubí :(

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.