Umyvadlová výpusť Click-Clack

Od: Datum: 19.03.16 17:46 odpovědí: 9 změna: 20.03.16 13:49

Jak opravit zaseklou umyvadlovou výpusť, prosím? Systém, kdy se nerezová výpusť zatlačí a tím se zavře odtok a opětovným zatlačením znovu vyskočí. Jenže to se už nestalo ... Umyvadlo mám plné špinavé vody, ale co s tím? Pokud rozeberu odpad, půjde to nějak zespoda vytlačit? nebo to bude jen zbytečná práce? Vím, typický ženská otázka

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.03.16 17:59
Vem nuz a vydlabni tu ucpavku.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.03.16 18:01

Kdyby to šlo tak jednoduše, tak sem nebudu psát ...

Datum: 19.03.16 20:13

Ten špunt-uzávěrka musí jít vyšroubovat,tím vypustíte tu vodu z umyvadla no a dále zkoušet. Nejspíše bude zaseklý ten mechanismus.

Datum: 19.03.16 20:17
Vyšroubovat to nemusí jít, pokud se to nedělalo - bude to fest držet a v zaklaplé pozici není za co pořádně zabrat. Ale určitě vyzkoušet...

Od: jmlc®
Datum: 19.03.16 20:17

Pokud se to seklo poprvé, vezměte si třeba paličku na maso a klepejte do špuntu. Jestli nepovolí, je jen jedna varianta - demontáž zespoda. A pak si po demontáži špuntu ten vnitřek demontujte napořád - je to k ničemu!

Měl jsem dvě umyvadla s tímto systémem a obě jsem zrušil - resp. po demontáži vybrakoval a špunt už tam nemám.

Pro nezkušené - vodní kámen se uvnitř úzkého systému po pár týdnech-měsících usadí tak blbě, že to prostě jde jen zatlačit - zašpuntovat...

Není to systém pro tvrdou vodu.

doplněno 20.03.16 10:58:

Vykliďte si skříňku, dejte plech nebo lavor pod umyvadlo. Systém se odšroubuje. Po vyjmutí se dá např. do vody s kyselinou citronovou nebo nějakým přípravkem pro odstranění vodního kamene - třeba na půl hodinky ponořit. Dřevěnou násadou nebo vařečkou pak neustále klepejte na špunt, aby se to povolilo. Pokud tak necháte do budoucna a nikdy nebudete špuntovat, vydrží to dál. Já systém celý rozdělal, vyjmul ten "click-clack" a vrátil zpět bez toho špuntu - klasický špunt pro případ potřeby mám ve dřezu..

Ohodnoceno: 3x

Datum: 19.03.16 20:56

doplním @jmlc Klepněte párkrát do špuntu třeba přes vařečku (máte přece plné umyvadlo)...a taky zkoušejte střídavě páčit...odšroubovávat. Preventivně výpusť pravidelně odšroubovávám a čistím, prozatím čtvrtým rokem, uvidíme, kolik vydrží...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.03.16 11:41

Děkuji. Dle rady jsem do špuntu klepla a on se zarazil ještě víc úroveň výpusti. Sifon bohužel odšroubovat nejde, protože je napevno narvaný nebo spíš přilepený do husího krku, který končí ve zdi a tam se bez nářadí nedostanu. Vím, že by se umyvadlo dalo použít bez špuntování. Našla jsem i nový sifon a výpusť k baterii, to by nebyl problém. Jenže odmotování celého odpadu i baterie, tak aby se to dalo zase zklobit je pro mně bez nářadí už náročná operace. Budu muset asi zítra na instalatéra...

doplněno 20.03.16 14:11:

Děkuji za rady ... nakonec jsem zvítězila, i když jsem blondýna. Chtělo to mnohem více hrubé síly. Vyčištěno, namontováno zpět. Systém na "nečisto" fungoval perfektně, ale teď už to raději nebudu zkoušet znovu. V každém případě jsem ušetřila pár korunek a hlavně čas.

Datum: 19.03.16 22:24

jmlc® Má pravdu ... opravdu není za co chytit, odšroubovat nebo vypáčit. Drží to jak přilepené. Vodu jsem vybrala, nakapala na špunt pár kapek oleje, ale vůbec se nevsákl. Odpady čistím pravidelně, naposledy před týdnem. Tento systém mně bohužel doporučil instalatér. Měla jsem koupenou celkem drahou baterií s výpustí na páčku, ale toto je prý "lepší" ! Bohužel to nejde povolit ani zespodu, umyvadlo je součástí skříňky a do odpadu vede husí krk, takže s tím nejde otáčet tak, abych se nebála, že to někde bude téct. Asi budu muset volat instaletéra a kupovat novou výpusť nebo baterii ...

Datum: 20.03.16 13:49

Napadlo mě, jestli, pokud je závada způsobena tvrdou vodou, nebyl možno nalít tam ocet a nechat působit? Třeba by to ten kámen mohlo zlikvidovat... Nebo Cillit na rez a vodní kámen, je-li doma.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.