Jak koupit nejlepší postel

Od: Datum: 19.03.16 09:33 odpovědí: 4 změna: 19.03.16 11:18

Dobrý den, chtěl bych koupit mamince -70 let novou postel, ale nevím jak se na trhu orientovat.Prošel jsem různé prodejny s nábytkem, hledal na internetu,výsledek žádný.Nevím ,zda je lepší lamelový rošt, nebo rošt v celku.Totéž matrace-milion druhů,ale. Látky-totéž.Poradí mi prosím někdo?Děkuji Josef.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.03.16 10:04

Rošt lamelový a tedy polohovací. Může si trochu zvednout nohy, nebo hlavu. Při delším ležení /nemoci/ to je dobré. Též pokud má někdo naproti postele televizi, tak je dobré vysoké zvednutí a bezproblémové dívání se na nějaký pořad.

Pokud je mamka schopná, tak by bylo nejlepší, aby jste ji do prodejny dovezl /kde jsou vzorky/ a ona si matraci vybrala - poležela podle svého.

Pokud ovšem nechcete udělat překvapení.

Jinak mě napadlo lehnout na její současnou matraci a koupit něco podobného. Starému člověku se špatně vstává, tak ne nějakou moc měkkou, do které se zaboří.

Na potahu až tak nezáleží, podle Vás, my máme s aloe vera.

doplněno 19.03.16 10:09:

Jsou i strany matrace jedna strana na léto, a druhá na zimu.

doplněno 19.03.16 11:41:

Kupovala jsem běžné borovicové postele a zcela to stačí, ale ne ty z Idea nábytku, trošinku dražší. Synovi, prože má 185 výšku, jsem objednala zvýšenou výšku /připlácí se zvlášť/. Jak uvádí dobře @babkazov, pro staršího člověka vynikající.

Kvalitní matrace, se kterými jsme pokojeni nabízí firma ,,Purtex,, Zdiby. Ve velkých OC mají svoje pobočky. Ale trh s matracemi je dnes velmi široký, myslím, že nebude problém vybrat vhodnou matraci, ale ne přes internet. Raději vyzkoušet naživo a třeba se slevou objednat na E-shopu. Nebo využít výstavní slevy. Nebude v Letňanech nyní velká výstava? Tam jsme kdysi kupovali manželskou postel od českého výrobce.

Koukám, ža právě nyní probíhá velká výstava nábytku For furniture, tak to je na rozhodnutí dost pozdě, a zvláště, jestli nejste z Prahy.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.03.16 10:19

Hledejte na webech o seniorech, tam se vyskytují prodejci, kteří se na toto specializují. V tomto věku je opravdu třeba počítat s polohovací postelí a nejlépe, aby si ji ten, kdo v ní bude spát vyzkoušel osobně tím, že si na ni v obchodě lehne, jak se mu bude pozdávat - měkká, tvrdá..pohodlná či ne. Hlavně jak se vstává či lehá, záleží na výšce toho uživatele. Vybírejte proto obchod pro seniory a postižené.

doplněno 19.03.16 10:19:

pohanka má hodně pravdy.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.03.16 11:00

Nevím, jak máte maminku vysokou. Ale já, protože mám dlouhé nohy, měla jsem problémy, zvláště když jsem měla bolavá záda, vstát z normální postele. Bylo to utrpení. Nakonec jsem si postel nechala dělat. ;) Vybírejte proto postel vyšší, ať se mamka nemusí hrabat odněkud ze země. *palec*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.03.16 11:18

Vemte maminku do nějaké prodejny a nechte ji si postel vyzkoušet, já bych volila Domestav, kvalitní lůžka i matrace, někdy na té matraci záleží víc. Pokud nešetříte, volila bych pro maminku postel plohovací a tu kde jde pohnout výškou postele (na ovládání). Mechanické ovládání cca 15 000, el. cca 25000,-. Já vím, že dnes maminka tuto "vymoženost" asi nepotřebuje ale věk bude přibývat.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.